США зміцнюють свій вплив у Тихоокеанському регіоні — подробиці

27 вересня 2023 р. 21:52

27 вересня 2023 р. 21:52


США мають намір зміцнити відносини з острівними державами Тихоокеанського регіону. У Білому домі президент США Джозеф Байден зустрівся з представниками 18 тихоокеанських островів у межах Форуму тихоокеанських держав. Адміністрація Білого дому пообіцяла, що протягом наступного десятиліття надасть тихоокеанським державам додаткову допомогу в розмірі понад 800 млн дол. За словами представників адміністрації Білого дому, Вашингтон занепокоєний через військовий та економічний вплив, що зростає, Китаю в Тихоокеанському регіоні, повідомляє FREEДОМ .

Перед тим як привітати представників 18 острівних держав, Байден оголосив про дипломатичне визнання Сполученими Штатами двох тихоокеанських острівних держав — Кука і Ніуе. Вашингтон також пообіцяв виділити 200 млн дол. на надання нової допомоги цим островам. Частина грошей буде спрямована на розвиток інфраструктури. Зокрема, підводного кабельного зв’язку з острівними державами Тихого океану.

“Сполучені Штати віддані забезпеченню свободи, відкритості, процвітання і безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ми маємо намір співпрацювати з усіма країнами, представники яких зібралися на зустріч, для досягнення цієї мети”, — заявив Байден.

Крім визнання островів Кука і Ніуе, США також відкрили два нових посольства на Соломонових островах і в Тонга. На початку наступного року планується відкрити регіональну місію Агентства США з міжнародного розвитку на Фіджі та посольство США у Вануату.

“Ми прихильні розв’язання проблем, пов’язаних зі спадщиною Другої світової війни і Холодної війни в Тихоокеанському регіоні. Зокрема, просуванню перемовин про укладення договорів про вільну асоціацію в такий спосіб, щоб розв’язати проблеми Маршаллових островів, пов’язані з охороною довкілля, охороною здоров’я та іншими аспектами”, — повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Адміністрація Білого дому надає великого значення поліпшенню зв’язків у Тихоокеанському регіоні. Як пише Reuters, посилаючись на високопоставлених американських посадовців, основною метою форуму Тихоокеанських островів є запобігти подальшому проникненню Китаю в стратегічно важливий регіон для США.

“Немає сумнівів у тому, що КНР відіграла певну роль у всьому цьому… Її напористість і вплив, зокрема в цьому регіоні, стали чинником, який вимагає від нас збереження стратегічного фокуса”, — пише AFP з посиланням на високопоставленого посадовця Білого дому на умовах анонімності.

У Тихоокеанському регіоні — 14 незалежних острівних держав. Деякі з них характеризують свою зовнішню політику як “друг усім, ворог нікому”. Водночас вони підтримують тісні зв’язки зі США, Австралією та Новою Зеландією. А одна з найбільших і найвіддаленіших острівних держав Тихого океану — Кірібаті — тісніше співпрацює з Китаєм. Зокрема, раніше Пекін оголосив про плани модернізувати в Кірібаті злітно-посадкову смугу, яка не використовувалася з часів Другої світової війни. За словами аналітиків, у такий спосіб Пекін може отримати авіабазу в стратегічно важливому місці — між Північною Америкою та Новою Зеландією.

“Країни Заходу не хочуть, щоб такі стратегічно важливі острови опинилися в орбіті Китаю. Одна з найважливіших битв Другої світової війни відбулася на Гуадалканалі на Соломонових островах у межах кампанії США, спрямованої на те, щоб зупинити просування Японії на південь. Як тоді, так і зараз будь-яка ворожа військова присутність могла загрожувати торговельним шляхам Австралії та Нової Зеландії”, — йдеться в публікації Washington Post.

Як пише New York Times, представники адміністрації Білого дому стверджують, що метою Сполучених Штатів є не суперництво з Китаєм у Тихоокеанському регіоні або пропонування островам обирати між Вашингтоном і Пекіном, а допомога в забезпеченні “вільного та відкритого” Тихого океану, зокрема для торговельного судноплавства.

Як повідомлялося раніше, США і В’єтнам ведуть перемовини про найбільше в історії постачання озброєння. Про це пише агентство Reuters, посилаючись на високопоставлених урядовців, знайомих з умовами угоди. На початку вересня президент США Джозеф Байден відвідав В’єтнам. Після чого Вашингтон і Ханой підписали історичну угоду про стратегічне партнерство.

США зміцнюють свій вплив у Тихоокеанському регіоні — подробиці

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua