Невизнаний Нагірний Карабах припиняє існування: що запропонували місцевим мешканцям

28 вересня 2023 р. 11:28

28 вересня 2023 р. 11:28


Представники так званої "влади" невизнаної республіки Нагірний Карабах ("Арцах") заявили про припинення свого існування з початку 2024 року. Це сталося після успішної військової операції Азербайджану.

Про це повідомив сайт News.am .

"Президент Республіки Арцах Самвел Шахраманян підписав указ про дії, що випливають зі ситуації, що склалася після 19 вересня 2023 року" , — йдеться у публікації.

Наголошується, що цей указ набирає чинності відразу після публікації. У ньому йдеться, що у зв'язку зі "складною військово-політичною ситуацією, що склалася" та враховуючи домовленість, досягнуту за посередництвом командування російського "миротворчого" контингенту з представниками Азербайджану про те, що "забезпечується вільний, добровільний і безперешкодний проїзд жителів Нагірного Карабаху, включаючи військових, що склали зброю, зі своїм майном на їх транспортних засобах Лачинським коридором".

"Розпустити всі державні установи й організації, які перебувають у їхньому відомчому підпорядкуванні до 1 січня 2024 року, і Республіка Нагірний Карабах (Арцах) припиняє своє існування" , — йдеться у документі.

Місцеве населення має після "набрання чинності цього указу" ознайомитися з умовами реінтеграції, представленими владою Азербайджану - "з метою прийняття надалі самостійного та індивідуального рішення про можливість перебування (повернення) у Нагірному Карабасі".

Конфлікт у Нагірному Карабаху

19 вересня Азербайджан розпочав "антитерористичні заходи" в Нагірному Карабасі для відновлення конституційного ладу. Формальним приводом став підрив вантажівки та загибель військових, у чому звинуватили Вірменію

Влада невизнаного Карабаху ухвалила рішення про припинення вогню 13:00 20 вересня. Регіон перейшов під контроль Азербайджану.

"Досягнуто угоди про виведення підрозділів, що залишилися, і військовослужбовців ЗС Вірменії, розформування та повне роззброєння "збройних формувань армії оборони Нагірного Карабаху" та виведення важкої техніки та озброєнь з цієї території" , — йдеться в повідомленні.

Водночас Міноборони Азербайджану підтвердило, що роззброєння вірменських формувань у Карабаху та виведення вірменських військових забезпечуються в координації з російськими "миротворцями".

Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що вірменська сторона не брала участь у підготовці домовленостей між Азербайджаном і "владою" Нагірного Карабаху.

Напруга між двома країнами останнім часом знову зростала через Нагірний Карабах, за який вони вели спір з 1991 року. Гірський регіон є міжнародно визнаною частиною Азербайджану, але населений переважно етнічними вірменами. Туди 2020 року ввели "російських миротворців". У липні Азербайджан встановив новий контрольно-пропускний пункт на шляху до Карабаху, в Лачинському коридорі, що Вірменія назвала грубим порушенням угоди про припинення вогню від 2020 року.

Мешканці Вірменії незадоволені тим, як вирішилася ситуація з Нагірним Карабахом. В місті тривають мітинги. Зокрема, вірмени рвуть свої російські паспорти під посольством Російської Федерації в Єревані.

Нагадаємо, що секретар Радбезу Вірменії Армен Григорян і радник президента Азербайджану Хікмет Гаджиєв зустрілися 26 вересня у Брюсселі. Переговори відбулися за посередництва радників президента Франції Емманюеля Макрона, канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Європейської ради Шарля Мішеля.

Підписуйтеся на нас в , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Невизнаний Нагірний Карабах припиняє існування: що запропонували місцевим мешканцям

Джерело: trueua.info (Світ)