G7 підтримала Київ на шляху до ЄС та НАТО

19 жовтня 2024 р. 22:11

19 жовтня 2024 р. 22:11


Міністри оборони країн Великої сімки підтримали незворотній шлях України до членства в НАТО та висловили стурбованість у зв’язку з загрозами для миротворців Організації Об’єднаних Націй у Лівані, пише Reuters.

Міністр оборони Італії, яка цьогоріч головує в G7, Гвідо Крозетто приймав зустріч у південному місті Неаполь. Він повідомив журналістам, що G7 не може зняти глобальну напруженість самотужки, але повинна стимулювати дії всієї міжнародної спільноти.

"G7 має бути як ґедзь, який має силу вжалити решту світу", — сказав він на прес-конференції.

Окрім країн G7 – США, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії та Великої Британії — до переговорів також долучилися представники НАТО, Євросоюзу та міністр оборони України Рустем Умеров.

Під час виступу на початку зустрічі Крозетто попередив про “погіршення системи безпеки”  в усьому світі і сказав, що найближчі прогнози щодо вирішення конфліктів “не можуть бути позитивними”.

За його словами, напруженість підігрівається через протистояння “двох різних, можливо, несумісних бачень світу”.

У своїй підсумковій заяві G7 підтримала “незворотній шлях Києва до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО”.

"Ми підкреслюємо наш намір продовжувати надавати допомогу Україні, включаючи військову допомогу у короткостроковій та довгостроковій перспективах", — йдеться у заяві.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що його непокоїть участь Північної Кореї у військових діях проти Украни на боці  Росії.

“Це чітко демонструє, що конфлікт поширюється на інші регіони світу з точки зору його охоплення”, — сказав він.

G7 також висловила стурбованість підтримкою Китаєм Москви та нещодавніх військових навчань Пекіна поблизу Тайваню.

Крім того, у спільній декларації G7 міститься заклик до негайного припинення вогню в Газі та звільнення ізраїльських заручників, яких досі утримує ХАМАС. На думку представників “Сімки”, напади та помста ризикують “розпалити неконтрольовану ескалацію на Близькому Сході ”.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що вбивство в четвер колишнього лідера ХАМАС Ях'ї Сінвара може підвищити шанси на припинення конфлікту в Газі, що нарешті дозволить надати більше гуманітарної допомоги постраждалому від війни населенню.

Він додав, що UNIFIL – місію ООН у Лівані, яка нещодавно стала жертвою атак Ізраїлю у війні проти Хезболли, можна було б зробити більш ефективною, але рішення щодо її майбутнього прийматиме Рада Безпеки ООН.

У свою чергу, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що хотів би, аби Ізраїль скоротив  кількість ударів по Бейруту, і додав, що Ізраїль пообіцяв йому, що не має наміру атакувати UNIFIL в Лівані.

G7 підтримала Київ на шляху до ЄС та НАТО

Джерело: zn.ua (Світ)