Інтеграція ВПК України в оборонну промисловість ЄС відповідає спільним інтересам - Кубілюс

29 жовтня 2024 р. 17:27

29 жовтня 2024 р. 17:27


Досвід прямих інвестицій європейських країн у військове виробництво в Україні має бути використаний для надання Україні необхідної військової допомоги та для швидкої інтеграції ВПК України в оборонну промисловість ЄС, що відповідає інтересам обох сторін.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав депутат Європейського парламенту Андрюс Кубілюс, який номінований до призначення на посаду єврокомісара з оборони і космосу у новому складі Європейської комісії.

«Як єврокомісар, я відповідатиму за імплементацію так званої Програми європейської оборонної промисловості. Регуляторні правила цієї програми наразі проходять розгляд у Європейському парламенті та Раді ЄС. Ця програма не лише про те, як надалі розвивати європейську оборону промисловість та створити нові інструменти, але й про те, як прискорити інтеграцію української оборонної промисловості з європейською. Це буде вигідним для обох сторін, дозволить країнам-членам витрачати гроші, що виділені для військової допомоги Україні, в самій Україні», - зазначив європейський політик.

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, він відзначив як позитивний досвід Данії, яка почала прямо інвестувати в оборонне виробництво на українських підприємствах.

«Данія показала дуже гарний приклад, якому будуть слідувати інші країни. Саме так ми можемо замовляти оборонне обладнання такої ж якості, але дешевше за ціною. Ми вважаємо, що данський досвід є дуже цінним. Такі контракти працюють набагато швидше, ніж європейська бюрократія. Тож це вигідний підхід», - зауважив Кубілюс.

При цьому, за його оцінкою, український ВПК має здобутки, зокрема, сучасне військове ноу-хау у виробництві дронів та засобів радіоелектронної боротьби, що прямо пов’язані із досвідом бойових дій, і мають враховуватися європейськими партнерами.

Водночас, Кубілюс наголосив, що європейській оборонній промисловості, як і усьому сектору європейської безпеки й оборони, буде потрібно подолати фрагментацію та їх розподіл «за національними квартирами», що значно спроможності Європи у самозахисті, якщо виникатиме така необхідність.

«Фрагментація є реальністю, з якою ми стикаємося і яку ми маємо подолати. Є певні положення в угодах ЄС, які дозволяють країнам-членам мати національні підходи до власної промисловості, але це робить весь Європейський Союз слабкішим, ніж ми всі хотіли б його бачити. Саме тому, сподіваюся, поточна криза геополітичної безпеки допоможе всім зрозуміти, що ми (ЄС, – ред.) будемо набагато сильнішими у нашому оборонному секторі, якщо будемо діяти всі разом», - наголосив майбутній єврокомісар.

Він зауважив, що саме такий підхід може забезпечити європейську оборонну промисловість довгостроковими контрактами, за рахунок спільного оборонного замовлення, що збільшить попит на військове обладнання та знизить його ціну для національних бюджетів. Відповідно, оборонна промисловість зможе наростити власні спроможності та виробництво.

Як повідомлялося, Європейський Союз інвестує у підтримку оборонної промисловості України, щоб компенсувати її потребу у зброї на тлі російської агресії.

Інтеграція ВПК України в оборонну промисловість ЄС відповідає спільним інтересам - Кубілюс

Джерело: ukrinform.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua