вологість:
тиск:
вітер:
Податок на туризм і штрафи для тих, хто виїхав за кордон: як Кремль посилює політику проти громадян РФ (ВІДЕО)
Із росіян хочуть брати гроші за виїзд за кордон. Про це заявили у Спілці туріндустрії РФ. А Держдума хоче взятися за тих, хто змушений був виїхати з країни та звідти критикує Кремль, повідомляє FREEДОМ .
Росіянам, для яких подорожі до багатьох країн світу стали неможливими після початку повномасштабного вторгнення в Україну, хочуть запровадити податок на туристичні тури. До тих країн, які ще приймають громадян РФ. З такою ініціативою виступив президент Спілки туріндустрії Ілля Уманський. За його словами, дивіденди із такого збору можна направити на розвиток внутрішнього туризму. Щоправда, Держдума і так узаконила податок для тих, хто подорожує всередині країни. Збиратимуть його від проживання у готелях.
“Поки що не дуже зрозуміло, скажімо, риси підсумкового законопроєкту. Відразу постало питання: а чи стягуватимуться [податки] з дітей чи не будуть. Ставка, яка приймається у розмірі 5%, — це максимальна ставка. До неї податок зросте до 2029 року”, — відзначила адвокатка Марина Жирова.
Нову пропозицію про додатковий податок можна назвати трендовою для Росії, де останнім часом часто пропонують запровадити та запроваджують різні обмеження на виїзд громадян. У листопаді запрацює система, яка не дозволить залишити країну тим, хто отримав електронні повістки у військкомат, заборонили виїзд і мають доступ до держстайні.
“Цьому начальству є в кого вчитися, адже відсутність свободи пересування була однією чи не головною перевагою нашого радянського ладу протягом багатьох років”, — нагадав правозахисник Олександр Черкасов.
Тим, кому вже вдалося виїхати з країни, російська влада також не дає спокою. Депутати пропонують карати таких громадян за критику влади, образу глави держави, чиновників та дискредитацію армії. А тим, хто не сплатить штрафу, загрожують заарештувати майно.
“Ми часто помічаємо, коли стосовно людей, які виїхали з країни, складають протоколи про адміністративні правопорушення, і суди абсолютно спокійно притягують їх до адміністративної відповідальності. При цьому російська влада фіктивно вказує в матеріалах, що місцем проживання цих людей є Москва чи інший населений пункт у Росії. Це дозволяє російським судам розглядати справи в Росії та притягувати до адміністративної відповідальності цих людей”, — прокоментував ситуацію юрист правозахисної команди “Перший відділ” Максим Оленічев.
Юристи зазначають, що суми штрафів — менші за вартість нерухомості або автомобіля, а заарештовувати майно можна лише рівноцінне.
“Депутати останні кілька років змагаються у тому, хто запропонує найбільш шалену ідею. Державна дума приймає ці закони, вони набирають чинності й надалі використовуються як точкові для репресій. При необхідності вони виділяють точково справи, притягують до відповідальності точково людей, організації та створюють атмосферу страху, а також вводять інструмент самоцензури”, — звернув увагу Максим Оленічев.
Експерти не виключають, що це далеко не всі дивні закони, які може ухвалити Держдума, щоб ще більше посилити контроль над населенням.
Новини рубріки
Дрони атакували росіян за сотні кілометрів від України: що стало ціллю (карта)
31 жовтня 2024 р. 19:43
Apple збільшує виробництво iPhone в Індії (ВІДЕО)
31 жовтня 2024 р. 19:34