вологість:
тиск:
вітер:
У прифронтовому Мирнограді залишається близько 3 тисяч осіб: як відбувається евакуація (ВІДЕО)
Без світла, води, газу та мобільного зв’язку нині живе прифронтовий Мирноград Донецької області. Щодня фіксують до десятка обстрілів міста. Від околиць населеного пункту бої тривають лише за кілька кілометрів. Попри небезпеку, людей продовжують евакуювати, повідомляє FREEДОМ .
На відкритій місцевості, під’їжджаючи до Мирнограда, краще не зупинятися — російська повітряна розвідка ніколи не спить. Місто змінюється на очах, і тактика його знищення схожа на ту саму Авдіївку, коли по багатоквартирних будинках росіяни завдавали ударів ракетами, авіаційними бомбами. Загалом місто обстрілюється з усього: це й артилерія, й ті самі ударні дрони, які тут можна чути буквально над головою.
Евакуювати з міста людей з кожним днем стає все складніше. Найчастіше поліція забирає людей із місць, де відбуваються сильні обстріли, а потім їх пересаджують у волонтерські автомобілі.
“Втратити сина, як так. Чого ж я раніше не поїхала?” — нарікає 76-річна мешканка Мирнограда Марія Федорівна.
Її син загинув тиждень тому в Мирнограді, потрапивши під російський обстріл. Чоловікові було 50 років.
“Він їхав газ для балонів купити, і на перехресті дрон врізався у велосипед. І ось він на велосипеді лежить, все обличчя подряпане. Це дрон все обличчя понівечив”, — розповідає Марія Федорівна.
Після смерті сина пенсіонерка кілька днів намагалася записатись на евакуацію. Зробити за нинішніх умов це непросто. У Мирнограді практично немає мобільного зв’язку. Не до всіх районів уже можуть дістатися й рятувальники. Під завалами одного з будинків перебуває тіло загиблого чоловіка. Щоб його дістати, потрібна спеціальна техніка, але проводити роботи тут вкрай небезпечно.
Місцеві жителі до обстрілу звикли. Багато хто з них уже неодноразово ставав свідком російських атак.
“Коли мінометна атака була тут, тоді штук 10-12 прилетіло. За три метри від мого гаража міна прилетіла. Я вийшов із гаража за п’ять хвилин до прильоту”, — згадує місцевий житель.
На вулицях розбитого міста людей небагато, натомість можна зустріти іноземних журналістів. Мустафа Джан — зі Швеції. Наразі він працює над книгою про війну Росії проти України.
“Так, я пишу книгу, але також пишу про те, що це може статися будь-де. Зараз війна в Україні, а може розпочатися будь-де. Це означає для людей, як вони живуть, що відчувають. Історії людей похилого віку, солдатів. Що відбувається на фронті та в тилу”, — розповідає про свою роботу журналіст та публіцист Мустафа Джан.
Ризикують своїм життям, щоб допомогти українцям, і іноземні волонтери. У Дніпрі нідерландці Френкі та Кун відкрили шелтер для постраждалих і самі туди евакуювали людей із Покровського району. За їхніми словами, сьогодні охочих небагато.
“Дехто каже: “Ми залишаємося, тому що це наша земля, ми народилися тут і хочемо тут померти”. Але бувають випадки, коли ми вмовляємо людей, вони не хочуть, але потім все ж таки їдуть з нами та кажуть: “Чому ми не поїхали раніше?”. Я думаю, коли вони там, вони до кінця не розуміють, наскільки це небезпечно”, — зазначив Френкі.
Всі сім’ї з дітьми місцевій владі та поліції вдалося евакуювати, але попри фронт, що наближається, в Мирнограді залишаються близько 3 тис. осіб.
Новини рубріки
Ілон Маск не з'явився до суду у справі про роздачу мільйона доларів виборцям Трампа
01 листопада 2024 р. 01:22
У Трампа розлючені через рекламу Демократичної партії за участі Джулії Робертс
01 листопада 2024 р. 01:22
Доля цієї війни вирішується саме на Південному напрямку, — Грабський
01 листопада 2024 р. 00:28