30 років ув'язнення за контрабанду мікросхем до Росії: у США визнав провину ще один фігурант масштабної схеми

02 листопада 2024 р. 03:18

02 листопада 2024 р. 03:18


Ще один звинувачений прокуратурою США у контрабанді в Росію електронних компонентів чоловік – 43-річний Вадім Єрмолєнко – у п’ятницю визнав себе винним у змові з метою банківського шахрайства та інших звинуваченнях, йдеться у повідомленні Міністерства юстиції США. Єрмоленку загрожує до 30 років позбавлення волі.

Він сприяв придбанню Росією виготовленої в США електроніки подвійного призначення, яка використовується в радарах, системах спостереження, а також військових дослідженнях і розробках.

Звинувачення Єрмоленку, який має подвійне громадянство США та Росії, а також ще шістьом фігурантам, були пред'явлені в грудні 2022 року .

Прокурори заявили, що змовники працювали з двома контрольованими російськими спецслужбами московськими компаніями Serniya та Sertal та купували в США електронні компоненти, що мають цивільне використання, але також можуть використовуватися для створення ядерної та гіперзвукової зброї, а також квантових обчислень.

Serniya та Sertal керують великою мережею підставних компаній та банківськими рахунками по всьому світу, включаючи Сполучені Штати, які використовувалися для підтримки схеми, щоб приховати причетність російського уряду та справжніх кінцевих користувачів обладнання американського виробництва.

За даними слідства, Вадим Єрмолєнко допомагав створювати підставні компанії та рахунки в американських банках для переміщення грошей і експортно-контрольованих товарів. Гроші з одного з його рахунків були використані для закупівлі снайперських куль, які були перехоплені в Естонії, перш ніж їх контрабандою переправили в Росію.  Загалом через рахунки, якими володіє або контролює Єрмолєнко, пройшло понад 12 мільйонів доларів.

Один із співобвинувачених Єрмолєнка, Алєкєсй Брейман, раніше визнав себе винним у змові з метою обману Сполучених Штатів і очікує вироку.

Іншого фігуранта – Вадима Конощенка, офіцера Федеральної служби безпеки Росії, заарештували в Естонії та екстрадували до Сполучених Штатів. Пізніше його звільнили з-під варти в рамках обміну утримуваними , під час якого вдалося повернути репортера Wall Street Journal Евана Гершковіча та інших.

Четверо інших згаданих у звинуваченні осіб є громадянами Росії, які залишаються на свободі.

30 років ув'язнення за контрабанду мікросхем до Росії: у США визнав провину ще один фігурант масштабної схеми

Джерело: zn.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua