вологість:
тиск:
вітер:
Договір про відносини України та Угорщини: про значення діалогу розповів Подоляк
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Київ і Будапешт працюють над підготовкою двостороннього документа, який стосуватиметься, зокрема, безпекових питань і вступу Української держави до НАТО. У двох країн накопичилося багато питань, які важливо проаналізувати й обговорити, а зрештою — внести до двостороннього документа. Україна готова до конструктивного діалогу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.
“Безумовно у країн є різні національні інтереси і конфліктності, зумовлені ними. І головна умова для того, щоб можна було знаходити рішення — вести ефективні двосторонні комунікації. Тобто потрібно розмовляти, пояснювати свої мотиви, цілі, враховуючи, що інша сторона не все може розуміти. І потрібно все це робити постійно, регулярно, з дуже аргументованих позицій. Спірні питання необхідно вносити потім у домовленості, фіксувати їх у тому чи іншому двосторонньому документі. Про це якраз і говорить президент [України]”, — сказав Подоляк.
Він зазначив, що в України та Угорщини накопичилася певна низка питань, які необхідно проаналізувати і внести в документ між двома країнами.
“І головне, тут же зафіксувати деякі фундаментальні речі, які стосуються того, що, наприклад, Угорщина може по-особливому дивитися на війну як таку, на те, що відбувається в Європі, на позицію українсько-європейської коаліції. Але вона має все ж таки усвідомити, що Україна має суверенне право на захист. Тобто, вести оборонну війну так, як вважає за потрібне і, безумовно, мати право приєднатися до колективного безпекового альянсу — НАТО. Ось це все потрібно проговорювати”, — пояснив спікер.
Подоляк наголосив, що коли накопичуються питання, які ніхто не дебатує, вони поступово стають токсичними, інформаційно-провокаційними. А це, вважає він, обтяжує двосторонні відносини.
“Щойно ви знаходите можливість сформувати майданчик, на якому всі ці спірні питання дебатують, обговорюють, це знижує градус політичної ескалації, дає змогу виходити на принципові рішення, які стосуватимуться, зокрема, і національних меншин, і використання національних мов. Ми знаємо, що це камені спотикання у двосторонніх відносинах України та Угорщини. Були, принаймні, до початку повномасштабного вторгнення РФ”, — зазначив гість ефіру.
Одне з головних умінь будь-якої країни — роз’яснювати свою позицію, аргументувати її, не боятися вести важкі дискусії і, відповідно, правильно структурувати двосторонні відносини, знаходячи позитивні сторони для обох сторін, акцентував Михайло Подоляк.
Він також зауважив, що Україні необхідно вже зараз закладати фундамент перспективних двосторонніх відносин. Особливо з тими країнами, з якими виникають протиріччя.
“Є глобальні або навіть регіональні інтереси України, які стосуються її безпеки, присутності на глобальних ринках, зокрема економічних. У цьому випадку ми маємо на увазі ринок ЄС. І з тими країнами, які дивляться більш обережно на ці процеси, вести ось таку дискусію. Але вести не в момент, коли важливо вже отримати консолідоване колективне спільне рішення країн НАТО або країн Євросоюзу, а заздалегідь закладати в це можливості, будуючи ось такого типу переговорні майданчики”, — зазначив спікер.
Однак не варто забувати, що Російська Федерація залишається глобальною перешкодою для конструктивного розв’язання багатьох спірних питань, доповнив радник глави ОПУ.
“РФ — це єдина глобальна перешкода для конструктивного розв’язання багатьох спірних питань, які, зокрема, накопичуються в різних двосторонніх відносинах. Росія вкрай зацікавлена завжди спекулювати на цих протиріччях, які є природними. Росія завжди намагається довести ці протиріччя до максимуму, підігріти спекулятивний інтерес, влаштувати ескалацію навколо цього. Тому РФ має бути правильно фіналізована. Я навіть кажу не про війну, а про фіналізацію Російської Федерації в такому вигляді, як зараз. Щойно її буде правильно фіналізовано, повірте мені, багато двосторонніх відносин вийдуть із токсичної сфери. Це стосується і країн Східної Європи, і пострадянських. Усе буде вирішуватися більш конструктивно, зокрема у відносинах між Угорщиною та Україною, Словаччиною, і між іншими країнами, які дещо по-особливому дивляться на Російську Федерацію сьогодні”, — резюмував Подоляк.
Раніше повідомлялося, що до двостороннього документа про подальші відносини України та Угорщини буде включено конструктивні рішення щодо низки важливих питань, зокрема щодо НАТО та національної меншини.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Все про вибори в США: як голосують американці та коли будуть результати
02 листопада 2024 р. 16:27
Ще вчора це було фантастикою: яка справжня причина, чому Захід не дає дозвіл на удари по Росії
02 листопада 2024 р. 16:27
Демократи мають план, якщо Трамп передчасно оголосить себе президентом – ЗМІ
02 листопада 2024 р. 16:06