вологість:
тиск:
вітер:
На кого Європа спихнула відповідальність за свою безпеку та як планує захищатися зараз
- Європейські країни збільшують свої оборонні бюджети, щоб стати більш самостійними у питаннях безпеки.
- Зокрема, Естонія планує витратити майже 4% ВВП на оборону.
- Збільшення оборонних витрат позитивно впливає на Україну, зокрема, покращується ситуація з постачанням снарядів.
Після Другої світової війни сформувався мовчазний консенсус буцімто США відповідають за безпеку Європи. Втім, він ніде не прописаний, але за замовчуванням усі чомусь так думали протягом десятиліть.
Навіть у договорі НАТО не написано, що США відповідають за безпеку Європи, сказав 24 Каналу політтехнолог Михайло Шейтельман. Проте зараз незалежно від того, хто прийде до влади у США, Європа розуміє, що вже час вчитися бути самостійною в обороні та безпеці.
Цікаво План Трампа щодо "торгівельної війни" уже вдарив по Європі
Європа повинна сама себе захищати
Політтехнолог нагадав, що після розпаду Радянського Союзу європейські країни взагалі почали розпускати свої армії. Однак зараз вони беруть це у свої руки.
Наприклад, Естонія на наступний рік в бюджеті заклала на оборону майже 4% ВВП. До слова, норматив НАТО на оборону становить 2%.
У 2022 році менш як 10 країн Європи, які входять до НАТО, дотрималися норми 2% від ВВП. А вже у 2024 році з 32 країн-членів НАТО понад 20 виконають цільовий показник оборонних витрат у 2%.
Тенденція на покращення. Тобто прибавка військового бюджету Європи цього року більше ніж весь військовий бюджет Росії,
– мовив Шейтельман.
За його словами, збільшення витрат на оборону відчуває на собі Україна. Нещодавно президент Володимир Зеленський сказав, що налагоджується ситуація з постачанням снарядів. Зокрема, якщо зараз співвідношення снарядів приблизно 1 до 2, то на початку року співвідношення пострілів становило 1 до 7, 1 до 8, а то й більше в деякі місяці.
До слова, ще напередодні президентських виборів у США, на яких переміг Дональд Трамп, європейські чиновники почали розробку стратегії на випадок його повернення. Зокрема, найближчі союзники Вашингтона в Європі готуються до можливого розриву трансатлантичних відносин у випадку, якщо Трамп переможе на виборах.
Джерело: 24tv.ua (Світ)Новини рубріки
Трамп може мати великий мандат: наскільки зміниться політична ситуація у США
06 листопада 2024 р. 16:09
"Немає різниці, хто стане президентом": Іран намагався вплинути на вибори в США
06 листопада 2024 р. 16:09
Чи зможе Трамп виконати обіцянку "зупинити війни": що для цього насправді потрібно
06 листопада 2024 р. 16:09