вологість:
тиск:
вітер:
Перехоплення російських ракет над Україною — що обговорюють у НАТО (ВІДЕО)
Німецький оборонний концерн скоро добудує другий військовий завод в Україні, заявив раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Він зазначив, що розвиток оборонної промисловості є ключовим для безпеки Європи та захисту України. Водночас в Альянсі обговорюють питання про перехоплення російських ракет у повітряному просторі над Україною, інформує FREEДОМ .
Польські ЗМІ, посилаючись на звернення Гельсінської комісії при Конгресі США, повідомили, що Варшава просить у Вашингтона дозволу збивати російські ракети над Україною.
Прохання Польщі є необхідним і терміновим як механізм підтримки Української держави, вважають голови Гельсінської комісії. Вони закликали президента Джо Байдена дозволити збивати російські ракети, що летять у бік Польщі, над Україною.
“Ми закликаємо адміністрацію [США] надати Польщі повноваження щодо перехоплення та нейтралізації ракет над Україною, особливо тих, які загрожують порушити повітряний простір Польщі. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський нещодавно звернувся з відповідним проханням, і ми вважаємо, що надання таких можливостей є необхідним кроком у захисті території НАТО і гарантуванні безпеки одного з наших найважливіших союзників”, — йдеться у зверненні.
Уперше глави міністерства закордонних справ і міністерства оборони Польщі висловилися про цю ідею під час саміту НАТО у Вашингтоні в липні. Але зазначили, що Варшава готова піти на це тільки за погодженням із союзниками.
Очільник польського МЗС Радослав Сікорський сподівається, що НАТО дозволить збивати ракети над Україною. За його словами, проти виступають деякі країни Альянсу, зокрема США. Це питання, як повідомив Сікорський, обговорять уже на найближчому засіданні НАТО на рівні міністрів.
“Дискусія полягає в тому, де починається і де закінчується право на самооборону. Чи можемо ми збити її над нашою територією, але тоді уламки такої ракети можуть завдати шкоди або вбити когось. Або, на прохання українців, зробити це безпосередньо перед тим, як ракета увійде в повітряний простір Польщі. Це знаходиться в групі угод наших союзників”, — акцентував Сікорський.
Зазначимо, що 8 липня Україна і Польща уклали угоду про гарантії безпеки. Серед іншого, документ передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі.
Підтримка України та співпраця держави з Альянсом стали однією з головних тем переговорів генсека НАТО Марка Рютте з канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Берліні 4 листопада. Зокрема Рютте констатував, що війна виходить за межі України.
“Лінія фронту в цій війні вже не пролягає тільки в межах України. Лінія фронту все більше просувається за кордони — у Балтійський регіон, у Західну Європу і навіть на Крайню Північ. Але НАТО готовий стримувати ці загрози і захищатися від них. Ми інвестуємо в наші можливості в усіх галузях: на землі, в морі, в повітрі, в космосі та кіберпросторі. Якщо Путін зможе перемогти Україну, він не зупиниться на досягнутому. Росія вже проводить активну кампанію гібридних атак на територіях наших союзників”, — заявив генсек НАТО.
Водночас міністр оборони Фінляндії вважає, що Європа має бути готова збільшити внесок у підтримку України.
“Зараз не час для будь-якої втоми від війни або розмов про те, що мир буде укладено на умовах Росії, він має відбутися на умовах України. Для того, щоб мир було досягнуто на умовах України, Європа має посилити свою підтримку”, — наголосив міністр оборони Фінляндії Анті Хаккянен.
Київ неодноразово закликав союзників збивати російські ракети над Україною. Зокрема, президент Зеленський після зустрічі з генсеком Рютте висловив очікування, що країни Альянсу змінять позицію щодо захисту українського неба.
Після початку повномасштабного російського вторгнення 2022 року, Київ закликав країни блоку встановити безпольотну зону над територією країни. Однак тоді Альянс відповів відмовою, але пообіцяв оснастити Сили оборони України системами ППО.
Нагадаємо, цієї ночі, 6 листопада, російські окупанти вкотре завдали повітряного удару по Україні, застосувавши ракети та безпілотники типу “Шахед”.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Неофіційно і "через знайомих": Путін привітав Трампа з перемогою на виборах
06 листопада 2024 р. 16:37
У Кремлі почули сигнали від Трампа: як в Росії реагують на нового президента США
06 листопада 2024 р. 16:37
Щоб протистояти США: як війна в Україні об’єднала росію, Китай, Іран та Північну Корею
06 листопада 2024 р. 16:36