вологість:
тиск:
вітер:
“Вибір громадян Америки, який ми маємо поважати”: перші підсумки виборчих перегонів у США прокоментував політолог
277 голосів на виборах президента отримує республіканець Дональд Трамп. Він стає 47-м президентом США. Американський народ зробив свій вибір, який необхідно поважати. Так прокоментував перші підсумки виборчих перегонів в ефірі телеканалу FREEДOM сьогодні, 6 листопада, президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.
“Подобається це комусь чи не подобається, але це вибір громадян Америки, який ми повинні поважати. Так захотіла велика частина американців, так вони бачать своє майбутнє. І тому ми маємо співпрацювати зі США, визнаючи цей вибір. Причому співпрацювати з обома партіями — те, що Україна і робила останнім часом”, — сказав Лісний.
На його думку, перемога Трампа — певний виклик для Європи, як для всього світу. Але висновки робити ще рано.
“Але виклик — це не завжди катастрофа. Зараз, наприклад, у соціальних мережах висловлюють діаметрально протилежні оцінки підсумків голосування з боку українців та українського експертного середовища. Одні кажуть, що, мовляв, це катастрофа, інші — можливий прорив. Але тільки реальна ситуація покаже, наскільки праві ті чи інші думки. Я б зараз не впадав ні у відчай, ні в ейфорію”, — сказав спікер.
Він акцентував, що на події в США вплинути неможливо, але є можливість продовжувати і посилювати партнерство.
“Коли щось відбувається, умовно торнадо, так, або якась там буря йде з моря на берег, то у людей, які знаходяться на цьому березі, немає серйозних важелів впливу на цю подію. Але є можливість тільки перетворити її на свою користь або зробити так, щоб ця подія завдала максимально мало шкоди. Тому весь світ зараз опинився в такій ситуації”, — сказав гість ефіру.
На думку Лісного, можливо, офіційне оголошення переможця виборів президента дещо затягнеться.
“Можливо, будуть судові позови тощо. Можливо, демократи спробують якось відіграти цю поразку, тому що, насправді, це поразка ідей від Обами до Байдена. Щось американцям у цьому не заходить, і тому вони так голосують. Камала Гарріс не вийшла до преси, і це говорить про те, що, вони будуть якось намагатися відіграти хоч по мінімалці це. Свого часу, коли Гілларі Клінтон програла, вона буквально через 15 хвилин вийшла і визнала результати”, — зазначив Лісний.
Однак, вважає він, жорсткого протистояння, мітингів на вулицях, дестабілізації в Сполучених Штатах не буде. Тому що розрив між політиками не мінімальний.
“Якби це було ось “ніздря в ніздрю”, то тоді ми могли б побачити жорстке протистояння навіть на вулицях і затяжний конфлікт, як і мріяли росіяни. Щоб була громадянська війна. Найімовірніше, цього не буде, тому що радикальний електорат — це все-таки більше про Трампа. Наприклад, зі, скажімо так, пулу Трампа близько 21% або більше готові були захищати свого кандидата зі зброєю в руках. Тоді, коли як у демократів це було на рівні трохи більше 10%. І мені здається, що електорат демократів не схильний, швидше за все, до таких активних дій на вулиці. Але суд, якісь заяви в пресі, швидше за все, будуть”, — сказав гість ефіру.
Ситуація, за його словами, проясниться незабаром.
“Ситуація непроста, ризиків багато. Але я далекий від того, що вона критична для України”, — резюмував гість ефіру.
Раніше глава Української держави Володимир Зеленський привітав лідера Республіканської партії Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна
06 листопада 2024 р. 17:05