Скорочення виробництва і залежність від імпорту, що зростає: ситуацію на російському ринку проаналізував експерт

06 листопада 2024 р. 20:39

06 листопада 2024 р. 20:39


Зростання зарплат у сільському господарстві Росії призводить до подорожчання продукції та провокує збільшення імпорту. У перспективі це може призвести до скорочення внутрішнього виробництва через посилення конкуренції, що, зі свого боку, викличе перебої із забезпеченням населення продуктами. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Де насправді найнижчий рівень оплати праці та найвищий рівень ручної, слабомеханізованої праці? У галузях, які виробляють продукти харчування і займаються сільським господарством. Якоюсь мірою це також будівництво і житлово-комунальне господарство. Але в даній ситуації найбільшим “бенефіціаром” усіх поліпшень у зв’язку з російськими цінами виступає саме сільське господарство, тому що там найбільша частка ручної праці, яку практично немає чим замінити”, — сказав він.

Пендзин розповів, що на сьогодні доярка на фермі заробляє до 1 000 доларів, тоді як ще два роки тому середня зарплата становила 200-250 доларів.

“Середня заробітна плата там сягає 1 000 доларів з однієї простої причини — немає робочих рук. Немає людей, які могли б виконувати цю роботу. Куди ж дівається ця заробітна плата? Вона лягає в ціну молочних продуктів і молокосировини, яка йде на переробку. Виходить дуже цікава ситуація, коли починається конкуренція між товарами, які виробляє російський виробник за дуже завищеними цінами, та імпортом”, — пояснює він.

Так, Росія вже почала імпортувати вершкове масло з Об’єднаних Арабських Еміратів і Туреччини, щоб стримати зростання цін. За словами експерта, це лише початок.

“Так, обсяг імпорту буде збільшуватися. Чим вища ціна, тим вигідніше завозити імпорт. Чим вигідніше завозити імпорт, тим більше буде вимиватися вітчизняний виробник, який не витримає цієї конкуренції. І тим більшу залежність відчуватиме внутрішній російський ринок від імпортних постачань, що загрожує великими перебоями в забезпеченні населення, оскільки йдеться і про здатність забезпечувати необхідну кількість валюти для закупівель. Тому всі ці процеси, якщо розглядати їх у тривалій перспективі, однозначно призведуть до різкого скорочення внутрішнього виробництва і формального дефіциту, який формуватиметься на російських полицях”, — підсумував Олег Пендзин.

Скорочення виробництва і залежність від імпорту, що зростає: ситуацію на російському ринку проаналізував експерт

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua