Досвід і стійкість танкістів 115-ї ОМБр ЗСУ: як екіпажі виконують завдання на Лиманському напрямку (ВІДЕО)

07 листопада 2024 р. 00:11

07 листопада 2024 р. 00:11


Вони брали участь у штурмах і обороні, а їхні бойові машини атакував противник. Але навіть після важких поранень бійці поверталися на службу після реабілітації. Танкісти 115-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України захищають від російської армії ділянку на Лиманському напрямку. Попри складну ситуацію, вони завжди готові виконати будь-яке бойове завдання. Про роботу екіпажів важкої броньованої техніки розповіла кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

На позиціях екіпажі танків 115-ї окремої механізованої бригади очікують нові бойові завдання. В осінній період дуже важливо ретельно замаскувати бойові машини та реагувати на будь-які попередження про обстріли.

Танкісти зазначають, що інформація про пуски коригованих авіаційних бомб (КАБ) — це одне, а побачити в небі російський бомбардувальник — уже сильно насторожує.

“Учора сюди залітала їхня авіація. Де початок лісу, робили своє коло, пускали КАБи і розверталися. Я чув їхній звук”, — розповідає військовослужбовець із позивним “СКС”.

Боєць із позивним “СКС” служив у 1990-ті та був у Нагірному Карабасі — регіон на Південному Кавказі. Тепер чоловік захищає Україну.

“То була гірська війна. Там гори, пісок і каміння. Тебе на гелікоптері закинули, і ти маєш повернутися в певну точку. Якщо вертоліт забрав — добре, не забрав — добирайся сам”, — згадує військовослужбовець.

В облаштованому бліндажі в українських захисників тепло. Вони кажуть, що взимку їм, крім дров, особливо нічого й не потрібно.

“Готуємося до погіршення погодних умов буржуйкою і дровами”, — каже “СКС”.

За межами бліндажа механік-водій Володимир готує танк до виїзду. Керувати бойовими машинами він навчався ще в 1980-х. Технічні характеристики танка знає як свої п’ять пальців.

“Перш за все, у водія-механіка в думках: виїхати і повернутися”, — зазначає Володимир.

Танкові екіпажі на передовій — мета номер один. В умовах сучасної війни російські окупанти найчастіше атакують бойові машини ударними безпілотниками. Це і баражуючі боєприпаси типу “Ланцет”, і FPV-дрони. Після однієї з таких атак, під час виконання бойового завдання, боєць із позивним “Махіто” дістав важкі поранення.

“Виїжджав на виконання бойового завдання і “спіймав” два FPV-дрони з боєприпасом від ручного протитанкового гранатомета, а навздогін ще й снаряд від російського піхотинця, теж із ручного протитанкового гранатомета. Але танк витримав, — вийшли. Півроку реабілітації — і знову на місце”, — розповідає захисник із позивним “Махіто”.

Попри нові технології сучасної війни, танк на полі бою замінити неможливо. Він ідеально підходить для підтримки піхоти.

“Людина в окопі може встати і перекурити спокійно сигаретку — 5-10 хвилин. Неважливо, чи виїде танк. Ми розуміємо, що ми і навіщо робимо. Це дуже дієва штука. Танк бояться всі. Дронів бояться, але проти дронів можна щось придумати, а проти танка? Коли танк починає працювати першим, спробуй щось придумати. Танк — незамінна штука в цій війні”, — наголошує “Махіто”.

Від бойових історій захисників України — завмирає серце. Танкісти 115-ї окремої механізованої бригади вже об’їздили фронтові дороги як Донецької, так і Харківської областей. Усі бойові виїзди вони добре пам’ятають, але ділитися такими історіями нелегко.

“Донбас мене не відпускає. Куп’янськ, ми були там, пам’ятаєш? Все пам’ятаєш”, — каже військовослужбовець із позивним “СКС”.

Досвід і стійкість танкістів 115-ї ОМБр ЗСУ: як екіпажі виконують завдання на Лиманському напрямку (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua