вологість:
тиск:
вітер:
Партнери України зараз спрямують подвійні зусилля на забезпечення України озброєннями на 2025 рік, — Саакян
Партнери України найближчими місяцями спрямують зусилля на те, щоб забезпечити Україну на 2025 рік озброєннями, наскільки це можливо. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян.
Він нагадав, що на передачу Україні озброєння з американських складів за кількома програмами виділялися гроші, які необхідно було освоїти до закінчення бюджетного року.
“І пам’ятаємо, що інтрига до останнього моменту зберігалася. Це був валідольний досить процес, у результаті якого Байден тоді підписав практично на 8 млрд доларів виділення Україні озброєнь. І ось із них близько двох уже виділено і доставлено, а 6 млрд — вони виділені президентом, під них уже є плани, що за озброєння. Однак воно могло виділятися в часі розтягнуто. І, відповідно, важливо зараз, щоб усі платежі були допроведені та все озброєння було відвантажено, якщо навіть не в Україну, то принаймні в логістичні центри в сусідніх країнах, щоб уже процеси мали незворотний характер. І, відповідно, тоді ця зброя надійде в Україну в найближчі тижні-місяці”, — сказав політолог.
Саакян упевнений, що найближчим часом ціла низка кроків США та європейських партнерів буде з подвійною силою спрямована на те, щоб забезпечити Україну на 2025 рік усім, чим можливо ще встигнути за ці місяці.
“Останні пів року зусилля безлічі гравців були спрямовані саме на це. Тому 50 млрд доларів від G7, які обговорюються, й на фінішній прямій їхнє виділення коштом російських заморожених активів та подальшої конфіскації. Також по Європейському Союзу 50 млрд євро, які в рамках євроінтеграційного пакета виділені Україні вже як кандидату, аспіранту в рамках програми вступу до Європейського Союзу, стимулювання цих реформ. Також окремі міжурядові домовленості й виділені гроші для українського військово-промислового комплексу на замовлення озброєння у нас, насамперед це стосується північних скандинавських країн. Також фінансова підтримка бюджету українського на рівні окремих країн Європейського Союзу та Європейського Союзу в цілому. Усе це говорить про те, що на 2025 рік уже зараз по мінімуму Україна забезпечена”, — сказав він.
Політолог вважає ймовірним, що ще до вступу в повноваження 47-го президента США в України буде зазор запасу міцності хоча б у 9-12 місяців для того, щоб будь-які прості рішення, на які зможе піти Дональд Трамп, не були критичними.
“Відповідно, важеля а-ля ми зараз припиняємо постачання озброєння й за кілька тижнів Україна це на собі відчуває, або ми перекриваємо зараз фінансування України, а Україна має знайти якісь компроміси, — щоб цього неможливо було допустити. Адже такий шантаж має сенс тільки тоді, коли у вас коротке плече, й ви можете його реалізувати тут і зараз. А якщо ви якусь дію робите, а результат її буде за шість, дев’ять, дванадцять місяців, то до того моменту вже дуже багато води спливе, і за нинішніх часів це, вважайте, ніколи. Тому зараз важливо убезпечити Україну від потенційного самодурства. І, власне, подібні запобіжники, вони можуть дозволити тоді розкритися найкращим якостям Трампа та, імовірно, досягати політичних й геополітичних для себе іміджевих успіхів завдяки підтримці України, а не завдяки примусу України. Адже перше має бути і болючим, і неможливим для реалізації команди Трампа. Над цим зараз усі працюють”, — сказав Саакян.
Нагадаємо , раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Марк Рютте та прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні наголосили на необхідності посилити допомогу для України.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
В Україні він жодного разу не був: де і коли відбулася остання зустріч Зеленського і Трампа (фото)
07 листопада 2024 р. 12:28