Союзники можуть розмістити свої війська в Україні й без участі НАТО, — Варченко

07 листопада 2024 р. 16:35

07 листопада 2024 р. 16:35


Окремі країни можуть ухвалювати рішення щодо своєї власної допомоги Україні й без спільного рішення Північноатлантичного альянсу. Такою думкою сьогодні, 7 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

Зокрема він зазначив, що під час військових конфліктів у Югославії та в Ірані окремі країни НАТО брали участь і без рішення Північноатлантичного альянсу, якщо це серйозно не суперечило їхнім зобов’язанням, які були взяті на себе в межах коаліції.

“Я думаю, що ці розмови ведуться активно. Не думаю, що це будуть бойові частини, але це цілком можуть бути фахівці в тилу, які можуть зайнятися роботою протиповітряних систем. Зрештою, це можуть бути в широкому розумінні слова фахівці, які займуться захистом території країн НАТО, своїх країн, але працюватимуть на території України, розгортанням тієї самої системи протиракетної та протиповітряної оборони. Це ж стосується логістики, розмінування, того, що можуть забезпечити фахівці, не входячи в конфлікт у тій частині, що вони беруть безпосередню участь саме в бойових діях”, — сказав експерт.

Це ж, на його думку, стосується і військових із Південної Кореї, яка збирається направити групу спостерігачів в Україну у зв’язку з перебуванням військ КНДР на території Росії.

“Південнокорейські командири можуть отримати дуже серйозний, неоціненний для них досвід сучасної війни, щоб бути конкурентоспроможними в протистоянні з Північною Кореєю, щоб бути досить ефективними. Звичайно ж, усі ці компоненти важливі для Південної Кореї”, — вказав Варченко.

Крім того, він зазначив, що Сеул може надати серйозну допомогу в постачанні озброєння Україні.

“Танки, артилерія, ракети, боєприпаси до артилерії, засоби радіоелектронної боротьби, технології безпілотних систем, — усе, чим може похвалитися дуже високотехнологічна південнокорейська економіка. Це дуже високі, дуже хороші технології, і Південна Корея може поділитися ними з Україною”, — додав Варченко.

Як повідомлялося, глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає , що європейським країнам час переглянути ідею президента Франції Еммануеля Макрона щодо розміщення військ на території України на тлі перебування північнокорейських солдатів у Росії.

Союзники можуть розмістити свої війська в Україні й без участі НАТО, — Варченко

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua