Підтримка України та відносини зі США після перемоги Трампа: що обговорювали європейські лідери в Будапешті (ВІДЕО)

08 листопада 2024 р. 23:58

08 листопада 2024 р. 23:58


Перемога України у війні відповідає інтересам Європи, заявив президент Франції Еммануель Макрон на неформальній зустрічі лідерів європейських країн у Будапешті, що проходила 7-8 листопада. Там лідери 47-ми європейських країн обговорили подальшу підтримку України та відносини зі США після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах. В Угорщину вперше після початку повномасштабного вторгнення прибув і президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ .

Будь-які поступки щодо досягнення миру є неприйнятними для України і будуть самовбивчими для Європи, заявив глава держави на саміті Європейського політичного співтовариства. Також Володимир Зеленський повідомив про розмову з Дональдом Трампом, який переміг на виборах президента США.

“Я вірю, що президент Трамп дійсно хоче швидкого рішення. Він хоче, але це не означає, що це станеться. Думаю, він і його команда будуть готуватися до різних пропозицій, різних думок. Думаю, все це попереду. Припинення вогню, коли немає гарантій безпеки, чітких гарантій, правдоподібних гарантій, а не риторичних, гарантій, у які ми можемо вірити. Такі гарантії існують, припинення вогню без них — це підготовка до продовження окупації, руйнування нашої незалежності та суверенітету”, — із заяви президента України.

Це вже п’ятий саміт Європейського політичного співтовариства, яке було засновано 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Зустріч відбувалася в Будапешті, оскільки Угорщина головує в Раді ЄС за принципом ротації протягом півроку.

Прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал зазначив, що Європа має зробити все для того, щоб Україна могла втілити план перемоги.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що підтримка його країною України залишається “залізною” навіть у разі невизначеності щодо майбутньої підтримки Києва після виборів у США.

“Для мене це була можливість повторити і підтвердити нашу беззастережну підтримку України. Загалом, тут, в Угорщині, на цій зустрічі ми говорили про те, що йдеться не тільки про суверенітет України, хоча, звісно, і про це. Йдеться також про нашу свободу, нашу демократію і наші цінності. Тому для мене було дуже важливо продовжити розмову з президентом Зеленським і підтвердити, наскільки непохитна підтримка України з боку Великої Британії”, — запевнив Стармер.

Обрання Трампа на посаду президента США було однією з пріоритетних тем обговорення на саміті європейських лідерів у Будапешті. Як повідомило DW, посилаючись на європейських дипломатів, у Брюсселі, перемогу Трампа сприйняли спокійно і без подиву.

Так, президент Франції акцентував на тому, що Євросоюз має захищати свої інтереси, а не делегувати безпеку США.

“Серед нас, європейців, настало стратегічне пробудження, і ми повинні прийняти його. Ми не можемо вічно делегувати нашу безпеку американцям. Я вважаю, що також важливо дати зрозуміти, що тепер ми є постачальниками рішень у сфері безпеки. Тому, незалежно від того, є ми членами Європейського союзу чи ні, ми повинні розвивати і просувати європейські переваги в нашому промисловому виробництві”, — сказав французький лідер.

Макрон, виступаючи перед сорока сімома лідерами, також додав, що перемога України у війні відповідає інтересам Європи.

“Ми зацікавлені в тому, щоб Росія не виграла цю війну. Що б не думали присутні тут люди або громадськість, якщо Росія переможе, це означатиме, що біля наших кордонів з’явиться імперська держава, якій скажуть, що експансіонізм прийнятний. Я не розумію, як хтось за цим столом може почуватися спокійно, якщо ми дозволимо цьому статися”, — заявив Макрон.

“Сама по собі подія була правильно використана Україною, тому що були зустрічі президента України Зеленського з керівниками багатьох європейських країн і обговорювалися питання, зокрема військової допомоги. Наприклад, з президентом Франції Макроном обговорювалося питання формування та оснащення українських частин на території Франції. До всього цього додався ще й контакт з Угорщиною”, — зазначив політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

Раніше президент України заявив, що Київ готує двосторонню безпекову угоду з Угорщиною. Однак, як зазначив Зеленський за підсумками саміту Європейського політичного співтовариства в Будапешті, документ не буде підписаний Києвом без включення до нього пункту про вступ України до НАТО.

Глава держави наголосив, що такий документ має враховувати не тільки інтереси однієї сторони. При цьому, він додав, що Україна готова зробити все можливе, щоб уникнути проблемних питань між країнами.

Підтримка України та відносини зі США після перемоги Трампа: що обговорювали європейські лідери в Будапешті (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua