Рютте: Трамп добре знає, що членство в НАТО є частиною оборони США

14 листопада 2024 р. 18:36

14 листопада 2024 р. 18:36


Обраний президент США Дональд Трамп та члени його майбутньої адміністрації добре усвідомлюють, що членство в НАТО є елементом національної системи оборони США, тому Сполучені Штати завжди залишатимуться його надійною інтегральною складовою.

Про це на полігоні Адажи в Латвії під час спільної пресконференції за участі президента Латвійської Республіки Едгарса Рінкевичса сказав генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я працював із Дональдом Трампом чотири роки, коли був прем’єр-міністром Нідерландів, і мав дуже добрі робочі відносини з ним. Він зробить все необхідне, щоб захистити Сполучені Штати, і дуже добре знає, що членство в НАТО є частиною оборони США . Подивіться, що відбувається в Україні. Північнокорейські солдати діють в інтересах Росії, допомагають у її військових зусиллях. Росія розплачується за це ракетними технологіями, які передає в Північну Корею. Це пряма загроза, і не лише для Європи, а й для Південної Кореї та США. Тож ми зв’язані у цьому - Індо-Тихоокеанський регіон і Євро-Атлантика», - сказав Рютте.

Він нагадав, що Китай поставляє Росії товари подвійного призначення та підтримує її економіку. Іран доставляє зброю, а на отримані за це гроші продовжує свій дуже негативний вплив на Близький Схід та на ширший регіон. Тож Росія, Китай, Північна Корея та Іран діють разом.

За словами керівника Альянсу, це розуміють в США, як і те, що завданням НАТО є захистити не лише Європу, а й США, і що Північна Америка і Європа мають працювати разом, щоб гарантувати безпеку і Індо-Тихоокеанському регіону.

Рютте зазначив, що США є не просто членом НАТО, а його засновником та інтегральною частиною, як і інші союзники по Альянсу. При цьому керівник НАТО заперечив визначення «прифронтові держави», коли йдеться про країни, що межують з агресивною Росією.

«Такі країни, як Нідерланди, Франція й Велика Британія є такою ж мірою «прифронтовими державами», як і країни Балтії й Польща, що безпосередньо межують з Росією. Нам потрібні США, Сполучені Штати мають потребу в нас. Згадайте, це саме Трамп підштовхував союзників більше витрачати на оборону. І що ми маємо зараз? Один за всіх, і всі за одного!» - наголосив генеральний секретар НАТО.

Як повідомлялося, під час попередньої каденції президент США Дональд Трамп висловлював критику на адресу союзників по Альянсу, які покладалися на американську військову потужність, і при цьому недостатньо інвестували у власну безпеку й оборону.

За час, що минув із Уельського саміту НАТО 2014 року, кількість країн, оборонні бюджети яких дорівнюють або перевищують показник у 2% від ВВП, зросла з 3 до 23 держав-союзниць. Наразі серед союзників лунають пропозиції надалі збільшити показник мінімальних витрат на оборону до 3%.

Фото: EPA

Рютте: Трамп добре знає, що членство в НАТО є частиною оборони США

Джерело: ukrinform.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua