Попри деякі розбіжності, США та ЄС приречені на співпрацю, — Рейтерович

14 листопада 2024 р. 19:21

14 листопада 2024 р. 19:21


Європа мобілізувалася і в плані власної оборони, і в плані підтримки України ще до того, як Дональд Трамп став переможцем президентських виборів у США. Проте, як би Трамп не хотів дистанціюватися від Європи, США і Європейський Союз приречені на співпрацю. Таку думку сьогодні, 14 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог Ігор Рейтерович.

“Деякі заяви Дональда Трампа у своїй передвиборчій кампанії не те що були антиєвропейськими, але вони породжували певні сумніви, наприклад, щодо взаємовідносин нової адміністрації з Європейським Союзом, щодо ролі США в підтримці України, у функціонуванні НАТО на європейському континенті. Тому перші кроки, які ЄС зробив ще за кілька місяців до того, як відбувалася зміна влади в США, були не просто так витрачені — певні ідеї та плани були напрацьовані. Розумієте, США і Європейський Союз приречені на співпрацю, вони не можуть не співпрацювати, і вони це будуть робити далі”, — вважає політолог.

За його словами, єдине питання — в особливостях цієї співпраці.

“І тут, звичайно, краще мати якісь запасні плани, якісь готові сценарії, які, зокрема, можуть бути запропоновані президенту США. Потрібно зазначити, що противники і у Європейського Союзу, і у Сполучених Штатів, по суті, одні й ті самі. Це авторитарні держави, яким чужа нормальна економічна діяльність, держави, які ні в гріш не ставлять, наприклад, інтелектуальну власність. Зрозуміло, що між Європою і США є якісь певні розбіжності економічного характеру, але, як показало попереднє президентство Байдена, ці розбіжності можна вирішити. Причому, вирішити з взаємовигідною користю і, власне кажучи, кожна з країн отримає те, що вона вважає за необхідне”, — акцентував Ігор Рейтерович.

Попри деякі розбіжності, США та ЄС приречені на співпрацю, — Рейтерович

Джерело: uatv.ua (Світ)