вологість:
тиск:
вітер:
ZOOM і “Шмавик”: українські розробники показали нові дрони для ЗСУ (ВІДЕО)
Україна стрімко нарощує темпи виробництва дронів. На озброєння ЗСУ надійшли перші українські аналоги популярного у військових китайського дрона “Мавік” (Mavic), повідомляє FREEДОМ .
“Завдання — злітати на озеро за сім кілометрів звідси, повисіти та повернутися назад”, — розповідає технічний директор компанії-розробника Павло Косолапкін.
Він із командою сьогодні випробовують ZOOM (“Зум”) — вітчизняний розвідувальний безпілотник. Незабаром він стане очима українських захисників на фронті. Цей апарат здатен перебувати в повітрі близько 40 хвилин і долає відстань до 15 км.
“Попередня версія дрона — це був бомбер, який ми зараз серійно виробляємо. Власне, на базі цього апарату ми створили розвідник, зв’язок такий самий, але камера більша і з кращим зумом”, — пояснює Павло Косолапкін.
Розробники запевняють, що дрон може вести розвідку навіть під дією засобів ворожої радіоелектронної боротьби та здатний зависати в повітрі без GPS-навігації.
“У дрона є функція візуальної деметрії. Якщо простішими словами, це функція, що дає змогу пілоту припинити керування і дрон зависне на місці. Також вона дає змогу летіти за певною траєкторією, малювати траєкторію конкретного польоту на карті або повертатися за заданою траєкторією додому. Наш дрон набагато перевершує “Мавік”, тому що він спеціально розроблений, щоб витримувати сильні електромагнітні перешкоди”, — розповів представник компанії-розробника Антон Єременко.
Зараз безпілотник ZOOM — на етапі кодифікації. Згодом планується його масове виробництво для потреб українських військових.
“Зараз це сотні, і десь навесні ми вийдемо на тисячі”, — зауважив Єременко.
Українські інженери працюють над новими розробками. Вітчизняний продукт стане альтернативою популярним китайським “Мавікам”. Щонайменше десять приватних компаній у країні вже розробляють розвідувальні БпЛА.
“Завдання виробників — максимально нарощувати обсяги виробництва і залишати ті кошти, які виділяються на Сили безпеки оборони, на закупівлю озброєнь для них всередині нашої держави. Один виробник уже пройшов кодифікацію. Міністерство оборони може закуповувати їхній продукт, а також постачати нашим Силам безпеки і оборони”, — заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін.
“Шмавик” — саме цей безпілотник пройшов кодифікацію. Більше сотні таких залізних пташок уже допомагають нашим бійцям.
Розробники переконані, що розвідник оперативно-тактичного рівня за своїми технічними характеристиками — кращий за китайський “Мавік”.
“Він швидше літає. Він більш стійкий до вітру, він має більший час польоту, більшу дистанцію польоту, він стійкий до пошкоджень. Він літає там, де не літає більше нічого. Жоден дрон не літає там, де літає “Шмавік”, — пояснив директор компанії-розробника Олексій Колесник.
Таких дронів не вистачає в зоні бойових дій. І було б чудово, якби їх скоріше кодифікували та закупили для ЗСУ, діляться військові.
“У нас не вистачає, на жаль, розвідувальних дронів саме сегмента “Мавік” власного виробництва. Тому що закуповувати іноземні дрони дедалі важче, враховуючи обмеження, які вводять країни-виробники”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Володимир.
Новини рубріки
Трамп визначився з кандидатом на посаду міністра охорони здоров'я
15 листопада 2024 р. 02:00
Філіппіни накрив тайфун "Усагі" - п'ятий за останні три тижні
15 листопада 2024 р. 01:45
Засновника Російського добровольчого корпусу вдруге засудили до довічного ув'язнення
15 листопада 2024 р. 01:30