Про поповнення української військової авіації розповів Романенко

15 листопада 2024 р. 11:27

15 листопада 2024 р. 11:27


Україна отримала від союзників бойові літаки та вертольоти різних модифікацій. Зокрема, йдеться про винищувачі F-16, МіГ-29, ударні вертольоти Мі-24. Незабаром також очікуються поставки французьких літаків Mirage 2000 (“Міраж”). Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. Антонова Валерій Романенко.

Експерт нагадав, що Франція передасть Україні шість винищувачів моделі Mirage 2000-5F. Крім того, за його словами, французькі фахівці вже проводять підготовку льотного і льотно-технічного складу для експлуатації цих літаків.

“Я вважаю, що це дуже позитивний момент. До того ж найголовніше, що сказали офіційні представники Франції, що цей літак буде поєднувати в собі можливості двох варіантів “Міража”. Мається на увазі Mirage-2000D, який є носієм крилатих ракет SCALP, і Mirage-2000-5F. Тобто його можна буде використовувати і для цілей протиповітряної оборони, і для ракетних ударів поки що по тимчасово окупованій території України. А далі й углиб російської території, якщо буде отримано дозвіл”, — зазначив Романенко.

Він також нагадав, що Польща раніше передала Україні 14 літаків МіГ-29. Днями керівництво країни заявило, що Варшава могла б розглянути можливість передачі Україні ескадрильї МіГ-29. Але польський президент Дуда підкреслив, що головна умова для передачі — гарантії захисту неба з боку союзників по НАТО.

“Я думаю, що в разі нагальної потреби це питання буде вирішено в тижневий термін. Тому що від НАТО потрібні не літаки, а потрібні гарантії. А для цього не потрібно пів року готувати льотний склад, щоб гарантувати, що, мовляв, ми перекинемо ескадрилью Eurofighter Typhoon (багатоцільовий винищувач четвертого покоління, — ред.) ближче до кордону Польщі. Та й взагалі йому до Польщі летіти хвилин 40 з німецької авіабази”, — зазначив авіаексперт.

Також Україна отримала від союзників 12 винищувачів F-16 — літаки з Данії та Нідерландів, доповнив Валерій Романенко.

“Іншої допомоги, на жаль, нам надати не можуть, хоча за бажання болгари могли б передати штурмовики Су-25. Але цей тип літака було б вкрай складно використовувати в нинішній повітряній обстановці, коли Росія має літаки-винищувачі 4++ покоління з далекобійними ракетами. Тому крайньої потреби в цьому типі я не бачу”, — зазначив Романенко.

За його словами, Україні потрібні борти Су-24. Але партнери їх надати не можуть.

“Їх можна знайти тільки в Алжирі, який навряд чи нам передасть цей тип літака. Ось така ситуація з авіацією. Ми отримували ще деяку кількість літаків з інших країн”, — сказав гість ефіру.

Також, за його словами, Україна отримувала навчально-бойові літаки L-39. Досить багато було надано союзниками і вертольотів.

“Ось у цьому плані допомога була більш активна. Ми отримали і вертольоти колишньої афганської армії. Нам їх надала і низка країн НАТО, і держави, які не входять до блоку. І з ними, незважаючи на втрати, в принципі, ситуація трохи краща”, — наголосив авіаексперт.

Чехія передала Україні достатню кількість ударних вертольотів Мі-24, які значною мірою поповнили втрати Повітряних сил ЗСУ в цьому типі, уточнив Романенко.

“Це старіший тип або абсолютно останній, жодної ролі не грає. Все одно єдиний спосіб їхнього використання — підлетіти до лінії бойових дій, підняти ніс і запустити всі некеровані ракети в напрямку позиції противника. Остання чи не остання модифікація — ролі не грає. Тим паче, все одно вертольоти були стандартизовані під НАТО, здатні діяти вдень і вночі. Тож ось щодо поповнення армійської авіації України ситуація виглядає досить непогано”, — резюмував гість ефіру.

Раніше повідомлялося, що уряд Франції офіційно підтвердив намір передати Збройним силам України винищувачі Mirage 2000-5F (“Міраж”). Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що літаки оснастять для бойових дій. Франція забезпечить підготовку пілотів і механіків.

Про поповнення української військової авіації розповів Романенко

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua