Марко Рубіо на посаді держсекретаря США буде доброю кандидатурою для України — оцінка експерта

15 листопада 2024 р. 12:22

15 листопада 2024 р. 12:22


Новообраний президент США Дональд Трамп номінує на посаду держсекретаря республіканського сенатора від Флориди Марко Рубіо. Це хороша кандидатура для України. І не лише в цьому електоральному циклі, а й загалом. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.

“Рубіо — виходець із кубинської досить антикомуністичної громади в Аргентині. Людина, яка є очевидним прихильником енергетичних санкцій проти Росії, критик і “Північних потоків”, критик і тих обмежених санкційних заходів, які застосовували США проти Росії, за їхню обмеженість. І, до речі, щодо енергетики трампісти та класичні республіканці дуже добре сходяться”, — прокоментував гість ефіру.

Він вважає, що в основі стратегії республіканців щодо Росії є нафта.

“Це завдання — витіснити Росію зі світових ринків, знизити ціни на нафту, внаслідок чого суттєво звузиться економічна база РФ для ведення війни, тому що нафта — це стратегічний основний дохід, на який живе Росія як країна в цілому”, — нагадав Божко.

Голова Центру політичних досліджень “Доктрина” також прокоментував номінацію на посаду радника Білого дому з питань національної безпеки конгресмена з Флориди Майка Волтца.

“Це саме людина, яка, напевно, з усіх конгресменів найбільшу частину свого часу ефірного завжди приділяла риториці проти Китаю: постійна критика позиції Китаю, постійна критика ідей, пов’язаних зі спробою якоїсь розрядки з Китаєм. Це, зокрема, річ, яку Волтц просуває. І відомо, що це дуже значуще символічне призначення. Китай стає пріоритетом. Це очевидно”, — пояснив він.

Водночас гість ефіру наголосив, що стратегічна важливість для Вашингтона Азійсько-Тихоокеанського регіону, як і критика НАТО, є спільною лінією для США, яку республіканці просто “чіткіше промовляють”.

“Республіканці чіткіше промовляють тенденції, які насправді Америка вже давно прийняла. Яку тенденцію прийняла Америка? Що Європа має бути більш відповідальною за безпеку себе та за спонсорування озброєнь для України. Тією чи іншою мірою це реалізовувалося з республіканської сторони заявами Трампа та його соратників, а з демократичного боку це реалізовувалося непослідовною політикою, якимись невеликими пакетами допомоги, відсутністю передової оборонної ініціативи щодо Росії, відсутністю застосування якихось засобів та заходів. Бо справді пріоритет №1 для США — це Китай. Причому це не пріоритет після обрання Трампа, це пріоритет давній, пріоритет, внесений ще у 2018 році до стратегії нацбезпеки як топ-1 загроза. Зрозуміло, що республіканці його актуалізуватимуть, вони ідеологізуватимуть це протистояння. Але загалом боротьбу зі впливом Китаю та пріоритет на Азійсько-Тихоокеанський регіон закладають обидва президенти: і Трамп, і Байден”, — каже експерт.

І додає, що для Європи американські пріоритети не є відкриттям.

“Насправді, якщо ми подивимося на ті законодавчі рішення, які ухвалюються в Євросоюзі, на якісь політики щодо бюджету, ми побачимо, що Європа сама всі ці роки готувалася більше брати участь у своїй обороні. Європа весь цей час і так сама готувалася платити, бо розуміла, що це загальна тенденція, яка не залежить від виборів”, — сказав Ярослав Божко.

Нагадаємо, новообраний президент США Дональд Трамп оголосив кандидатури на ключові посади.

Марко Рубіо на посаді держсекретаря США буде доброю кандидатурою для України — оцінка експерта

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua