вологість:
тиск:
вітер:
Ізраїльські військові вивчають український досвід боротьби з іранськими дронами — деталі (ВІДЕО)
Україна хотіла б отримати від Ізраїлю сильну інформаційну та дипломатичну підтримку, заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. За його словами, Росія прагне домінувати не тільки у Східній Європі, а й на Близькому Сході. У цьому контексті Україна очікує більш стійкої допомоги Ізраїлю, повідомляє FREEДOM .
Україна та Ізраїль роками борються з режимами, які є частиною так званої осі зла. Ця теза стала головною темою п’ятого Київського єврейського форуму. Формально в конфлікті на Близькому Сході Москва не присутня, проте Кремль ділиться технологіями з бойовиками ХАМАС, які атакують Ізраїль. А союзник Москви — Тегеран — постачає Росії озброєння для продовження війни проти України.
“Ізраїль залишається рольовою моделлю з погляду України в дуже багатьох напрямках, дуже багатьох сферах. І я думаю, що треба скористатися цією можливістю для того, щоб збільшити та зміцнити нашу співпрацю, тому що ізраїльський досвід, ізраїльські ноу-хау, вся ізраїльська історія є дуже релевантною з погляду України. І ми можемо спільно дуже багато зробити для того, щоб зміцнити наші держави та скористатися досвідом, який уже є не лише в Ізраїлі, а й в Україні теж. Наприклад, досвід у боротьбі з іранськими дронами”, — заявив надзвичайний і повноважний посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.
А поки ізраїльські військові вивчають український досвід боротьби з іранськими безпілотниками, Ізраїль надав Україні все необхідне для системи раннього оповіщення, повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук. Вона дасть змогу краще відстежувати траєкторію польоту безпілотників і ракет різного типу.
“У межах допомоги Україні ізраїльська сторона повністю надала все необхідне для створення системи раннього оповіщення, і ми перебуваємо на фінальній стадії її запуску в Україні. Фактично частина її вже використовується. І тут можна говорити про радари ізраїльського виробництва тривимірні, це не секрет, які використовують військові вже сьогодні. І їх абсолютно можливо закуповувати у великих обсягах у разі потреби”, — повідомив надзвичайний і повноважний посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.
Ізраїль матиме необмежений вплив на нову адміністрацію США, вважає радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. Київ розраховує, що союзники скористаються цим впливом, щоб посилити тиск на Росію.
“Я вважаю, що Ізраїль демонструє єдино можливу поведінку сьогодні на глобальній політичній арені. Ізраїль демонструє, що треба робити. Перше — він себе захищає. Захищає досить жорстко, безкомпромісно — і це правильно. Це єдина можлива модель поведінки сьогодні. Друге — Ізраїль пропонує всім усе ж таки замислитися, що якщо ми продовжимо гратися в толерантність щодо екстремальних моделей поведінки інших держав або інших угруповань, якщо ми терпітимемо присутність, наприклад, терористичних організацій у міжнародних інституціях, Ізраїль каже, що це неможливо, тому що це призводитиме до фатальних наслідків”, — зазначив Михайло Подоляк.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ізраїль передав Києву сотні тисяч шоломів, бронежилетів, тактичних аптечок, наборів гуманітарної допомоги для постраждалих цивільних осіб. А восени 2022 року дозволив країнам-членам НАТО постачати Україні озброєння, яке містить ізраїльські компоненти.
Новини рубріки
У Тбілісі студенти протестують проти результатів парламентських виборів
16 листопада 2024 р. 00:19
У Росії через збитковість закриваються нафтопереробні заводи, — Reuters
16 листопада 2024 р. 00:04
Американська допомога Україні у 2025 році: які кроки зробить Білий дім (ВІДЕО)
16 листопада 2024 р. 00:03