вологість:
тиск:
вітер:
Європарламент вимагає більше санкцій для тіньового флоту РФ — огляд заяв
Європейський парламент 14 листопада ухвалив резолюцію, в якій вимагає посилити санкції щодо російського тіньового флоту. У документі йдеться про обмеження щодо всіх танкерів, їхніх власників, операторів, менеджерів, банків і страхових компаній, які співпрацюють із тіньовим флотом Російської Федерації. Також депутати наполягають на припиненні експорту російської нафти до країн Європейського Союзу. Про це сьогодні, 16 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ .
Росія продовжує нарощувати постачання нафти з використанням тіньового флоту. За даними Київської школи економіки, таким чином РФ забезпечує 70% морського експорту. У червні 2024 року Росія постачала понад 4 млн барелів на день танкерами тіньового флоту, що вдвічі більше, ніж у грудні 2022 року, коли країни G7, Євросоюз і Австралія встановили цінову стелю на російську нафту в 60 доларів за барель.
Такий експорт нафти дозволяє Кремлю обходити ціновий поріг і фінансувати продовження війни проти України. Крім того, використання старих суден створює серйозні ризики для екології.
Як пише видання Politico, судна тіньового флоту неодноразово залишали розливи нафти у світових водах.
“Щонайменше в дев’яти випадках судна тіньового флоту залишали розливи у світових водах із 2021 року… Мало того, що ці судна значною мірою не керовані, вони часто не застраховані, а це означає, що в разі витоку або серйознішого розливу уряду буде складно притягнути їх до відповідальності”, — повідомляє видання.
Також резолюція Європарламенту пропонує використовувати безпілотники для відстеження кораблів і вимагає конфіскації нелегальних вантажів і повного припинення імпорту російської нафти в ЄС. Однак, основними покупцями нафти у РФ є Індія і Китай. Енергетичні експерти сумніваються, що санкції ЄС суттєво вплинуть на цих покупців.
“Яким чином Європейський Союз може збільшити санкції щодо того, щоб не постачали нафту до Китаю і до Індії? Якщо ці країни санкції не вводили на російську нафту, як це зробити? Мені, чесно кажучи, не зовсім зрозуміло”, — зазначив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Зменшити доходи Москви від експорту нафти може падіння цін. Новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пообіцяв збільшити нафтовидобуток і обвалити світові ціни.
“Нафта коштувала майже 100 доларів за барель. За ціни нафти 100 доларів за барель Путін може продовжувати війну, а за 40 доларів це вже неможливо. Видобуток нафти на внутрішньому ринку зріс на 47 %, але ж ми тільки почали”, — завив Трамп.
Експерти припускають, що збільшити видобуток і знизити ціну до 40 доларів за барель можливо, але для цього Америці доведеться під’єднати партнерів.
“Традиційно у Трампа хороші зв’язки з Саудівською Аравією. У принципі вони можуть домовитися про збільшення квоти на видобуток нафти в Саудівській Аравії. Трамп заявив про розморожування нафтопроводу з Канади. Крім того, він стимулюватиме видобуток власних енергоносіїв у Сполучених Штатах. Це фактор, який серйозно вплине на ринок нафти, і на світовий ринок нафти, і на ціни”, — зауважив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
У Росії готуються до реорганізації власної нафтовидобувної галузі. The Wall Street Journal пише , що керівники “Роснефти”, “Газпром нафти” і “Лукойла” ведуть переговори про об’єднання в одну корпорацію. Імовірно, метою злиття може бути підвищення цін для покупців з Китаю та Індії.
Нагадаємо, в ухваленій резолюції Європейський парламент закликає до більш цілеспрямованих заходів проти суден тіньового флоту в наступних пакетах санкцій ЄС.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Колишня речниця Білого дому назвала основну причину поразки Гарріс на виборах — The Hill
16 листопада 2024 р. 13:00
Наступного тижня відбудеться «найважливіші переговори» щодо України – Сікорський
16 листопада 2024 р. 13:00