Північнокорейські гаубиці з’явилися у РФ — перші кадри та коментарі експертів (ВІДЕО)

16 листопада 2024 р. 14:52

16 листопада 2024 р. 14:52


У КНДР (Корейській Народно-Демократичній Республіці, Північній Кореї) провели випробування дронів-камікадзе, пише Reuters. Диктатор Кім Чен Ин наказав якнайшвидше побудувати в країні систему серійного виробництва безпілотників і перейти до їх масового випуску. А в Росії тим часом помітили першу артилерійську самохідну установку із КНДР. Фото її транспортування з’явилося в мережі, повідомляє FREEДОМ .

Росія потрапляє у дедалі більшу залежність від Північної Кореї. Для КНДР це можливість знизити вплив Китаю. Адже за постачання озброєнь та людей Москва розраховується з Пхеньяном ресурсами, військовими технологіями, продуктами та грошима. За даними Національної розвідки Південної Кореї, за кожного солдата КНДР отримає щонайменше дві 2 тис. дол. на місяць. Крім того, доводиться платити і за робітників, яких Північна Корея відправляє до Росії. Для КНДР із її катастрофічною ситуацією в економіці Росія — зручний донор.

“Росія зміцнює та формалізує відносини, насамперед із Північною Кореєю. Там справді багато роблять для росіян, особливо для зміцнення їхньої військової могутності. Тому що Росія має, наприклад, гроші, технології та сировину, але немає робочої сили, готової працювати на заводах по 12 годин на добу”, — зазначив керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

У РФ вже є не лише північнокорейські боєприпаси та війська, а й самохідна артилерійська установка типу M-1989 Koksan калібром 170 мм. Фото транспортування САУ з’явилося у соцмережах. Ранню версію М-1978 вже використали у бою під час ірано-іракської війни — у 1980-х роках минулого століття. До речі, 30 установок САУ “Коксан” модифікації М-1979 стоять на озброєнні Ірану. Експерти вважають, що Москва попросила Пхеньян про постачання застарілого північнокорейського озброєння, щоб компенсувати дефіцит самохідних гармат 2С7 “Пион”.

“З певною ймовірністю, росіяни на даний момент вже могли пройти етап “первинного знайомства” з артилерією своїх “колег” у КНДР, і тому можуть бути досить близькі до готовності застосовувати таке озброєння на практиці. Дальність стрільби [М-1989 Koksan] — до 40 км за умови використання стандартного снаряда, до 60 км — за умови використання активно-реактивного снаряда. Темп стрільби — 2 постріли на 5 хвилин, а головне, калібр 170 мм — нестандартний для армії РФ”, — пише Defense Express.

Пхеньян ратифікував договір про всеосяжне стратегічне партнерство з Москвою. Відповідний указ Кім Чен Ин підписав 11 листопада 2024 року. Тепер апетити північнокорейського диктатора лише зростуть, прогнозують експерти. У КНДР збираються побудувати завод із виробництва дронів типу “Шахед”, пише Reuters. Раніше безпілотники із Північної Кореї вже долітали до Сеула.

“Кім Чен Ин керував випробуванням дронів-камікадзе і наказав розпочати масове виробництво цього озброєння, заявивши, що впровадження таких дронів по всьому світу вимагає термінового оновлення військової теорії, повідомили у п’ятницю державні ЗМІ КНДР”, — передає агентство Reuters.

Конкуренція за використання безпілотників у військових цілях посилюється по всьому світу, тому КНДР має терміново створити систему їхнього серійного виробництва, наголосив північнокорейський диктатор.

“Нещодавно попереджав наших партнерів щодо майбутнього нарощування КНДР виробництва ударних БпЛА. У цьому допомагатиме Росія. Зокрема, планується будівництво заводу з виробництва “Шахедів” у КНДР. Це пряма загроза Південній Кореї. Потрібна сильна реакція, щоб цього не сталося”, — прокоментував керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони (РНБО) України Андрій Коваленко у Telegram.

Аналітики вважають, що Україні потрібне посилення артилерійського арсеналу. Одним із найбільш підходящих варіантів, на думку експертів, є південнокорейські реактивні системи залпового вогню K239 Chunmoo, які розроблялися для протидії північнокорейській артилерії.

Нагадаємо, радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Путін ще не вирішив, чим він розрахується із КНДР за надані Росії війська для участі у війні проти України, проте не виключено, що це можуть бути ядерні технології.

Північнокорейські гаубиці з’явилися у РФ — перші кадри та коментарі експертів (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua