Ізраїлю необхідно надолужити згаяне і врахувати досвід України в захисті та масовому застосуванні дронів, — Шарп

16 листопада 2024 р. 17:33

16 листопада 2024 р. 17:33


В Ізраїлю була і залишається необхідність максимально використовувати досвід повномасштабної війни Росії проти України, особливо в питаннях захисту і масового застосування дешевих дронів. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив ізраїльський військовий оглядач Давид Шарп.

“В Ізраїлю була і залишається необхідність по максимуму використовувати досвід російсько-української війни. Важливий аспект — захист від дронів різних типів. Є добре знайомі українцям “Шахед-136” — досить великі дрони, що вражають цілі в глибині країни. Ця загроза актуальна і для Ізраїлю. Також існують невеликі дрони, що діють безперервно в районі поля бою, які надають величезні можливості як своїм, так і, природно, противнику”, — сказав він.

Шарп зазначив, що в ізраїльській армії уважно стежили за російською агресією проти України і виробництвом дронів Іраном. Однак, за його словами, правильні висновки не було реалізовано через неправильні рішення та інші пріоритети.

“Ухвалювалися неправильні рішення, і пріоритети здавалися іншими. Справді, бюджети, включно з військовими, не гумові, а іноді здається, що поточні загрози важливіші, ніж майбутні. Генерали часто готуються до минулої війни. І український досвід і, загалом, досвід цієї війни, хоча й не залишився непоміченим, не був врахований належним чином і на належному рівні, і почали намагатися поспіхом враховувати цей досвід, а також реалізовувати власні ідеї, коли “смажений півень клюнув”, тобто коли почалася війна”, — наголосив гість ефіру.

Військовий оглядач також зауважив, що в умовах війни та поспіху, коли було згаяно багато часу, проблеми з поповненням втраченого нікуди не поділися.

За його словами, попри лідерство Ізраїлю у створенні середніх і великих БпЛА, включно з розвідувальними та ударними апаратами, країна запізнилася з масовим впровадженням простих і дешевих дронів, як це робить українська армія.

“Запізнилися і намагаються надолужити згаяне. Усе це робиться із запізненням і не на належному рівні. Ізраїль стикається з серйозними проблемами, принаймні, за високими ізраїльськими стандартами, у всьому, що стосується протистояння невеликим дронам-камікадзе. Коли дрон проникає вглиб нашої території, це інколи призводить до жертв, інколи – до руйнувань, і викликає серйозні питання, зокрема про те, що вчасно не було зроблено тих самих «уроків» російсько-української війни, на жаль. Тому вчитися потрібно завжди, насамперед на чужих помилках. Це стосується всіх країн, що воюють, і бажано навчитися на чужих помилках, інакше доводиться розплачуватися”, — підсумував Давид Шарп.

Нагадаємо , радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Україна хотіла б отримати від Ізраїлю сильну інформаційну та дипломатичну підтримку. За його словами, Росія прагне домінувати не тільки у Східній Європі, а й на Близькому Сході. У цьому контексті Україна очікує більш стійкої допомоги Ізраїлю.

Ізраїлю необхідно надолужити згаяне і врахувати досвід України в захисті та масовому застосуванні дронів, — Шарп

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua