вологість:
тиск:
вітер:
Неймовірних результатів від розмови Шольца з Путіним очікувати не варто, — Мезенцева-Федоренко
“Мінська-3” не буде, а Україні потрібен реальний мир. Так президент України Володимир Зеленський відреагував на першу за два роки телефонну розмову канцлера Німеччини Олафа Шольца з російським диктатором Путіним. Федеральний канцлер закликав до завершення війни проти України та початку переговорів. Детальніше про цей дзвінок і реакцію Києва сьогодні, 16 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла голова постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева-Федоренко.
“Тут дуже важливо зазначити, що весь час від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну жоден лідер Європейського Союзу і абсолютна більшість світових країн не мав прямих контактів із Путіним. Тобто це була повна політична ізоляція. Другий і складніший рівень, якого Україні вдалося досягти шляхом роботи з Міжнародним кримінальним судом (МКС) — фізична ізоляція. У такий спосіб Путін став, як сказав президент Зеленський, фізично нев’їзним у більшість країн світу, які є учасниками Римського статуту і МКС”, — розповіла Мезенцева-Федоренко.
За її словами, сьогодні Німеччина — одна з тих країн, яка лідирує в коаліції, яка підтримує справедливий мир і створення спецтрибуналу для військових російських злочинців, які скоювали воєнні злочини на території України з 2014 року до теперішнього часу. Тому, коли Олаф Шольц поінформував президента України про свій дзвінок Путіну, це викликало певне здивування.
“Президент Зеленський відкрито негативно відреагував. Наводячи такі приклади, як «Мінськ-1», “Мінськ-2” президент заявив, що “Мінська-3” не буде. Україні потрібен реальний мир. А якщо говорити про якісь мирні переговори з Путіним, потрібно бути впевненим, що він дотримуватиметься домовленостей. Як показали ті ж “Мінськ-1”, “Мінськ-2″, ці домовленості ні до чого фактично не привели. Крім того, у відповідь на ці домовленості Україна отримала ще більшу агресію”, — зазначила голова постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи.
За її слова, незрозуміло, чим пан Шольц надихнувся, щоб здійснювати такі діалоги з російським диктатором.
“Можливо, він ще раз доніс Путіну, що настав час встановити справедливий мир, враховуючи інтереси України як постраждалої сторони. Але ж зрозуміло, що очікувати якихось неймовірних результатів від цих переговорів не варто. Пан Шольц сам повинен був відчути, що всі слова й обіцянки Путіна — для того, щоб тягнути час. Уже сьогодні Вашингтон опублікував інформацію про те, що нібито Путін не сяде за стіл переговорів до того, як відновлять контроль над територією Курської області. Але це навряд чи станеться найближчим часом, тому що ця буферна зона контролюється Силами оборони України. Так, це складно, але Україна показала вперше за час з часів Другої світової війни, що Росія — ніяка не наддержава. І з її армією можна боротися”, — підсумувала Марія Мезенцева-Федоренко.
Новини рубріки
“Наші ж нас і бомблять — мій дім зруйнували”: росіянка з-під Суджі розповіла про дії ЗС РФ
16 листопада 2024 р. 22:29
Поліція визволила чотирьох заручників із ресторану в передмісті Парижа
16 листопада 2024 р. 22:04