вологість:
тиск:
вітер:
Санкційний тиск на Китай може зрости за Трампа — аналіз експерта
На тлі обрання Дональда Трампа наступним президентом США очікуються зміни в політиці країни. Так, цілком імовірно, що санкційний тиск на Китай посилиться, зокрема через його підтримку Росії в повномасштабній війні проти України. Таку думку сьогодні, 16 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат економічних наук Іван Ус.
“На тлі змін в адміністрації США, найімовірніше, тиск на Китай посилиться, і приводом для цього можуть стати його відносини з Росією. Якщо до цього Китай балансував, не даючи чіткої відповіді, чи засуджує він Росію, і начебто США та ЄС це влаштовувало, оскільки в них були свої відносини з Китаєм, і тиснути на словах, звісно, пробували, але реальних змін у підходах, як мені здається, не було. Зараз цілком можливо, що санкційний тиск посилиться”, — сказав він.
Як він зазначив, дедалі більше китайських компаній потраплятимуть під санкції, але найголовніше, що можуть зробити Європа та США зараз, — це переглянути торгівельний режим із Китаєм.
“Аж до того, що можливо буде вихід США зі Світової організації торгівлі (СОТ), це Трамп намагався зробити ще у свою першу каденцію. Відповідно, жодного режиму сприяння товарам із Китаю не буде”, — наголосив гість ефіру.
Експерт нагадав, що до приєднання до СОТ Китай був шостим експортером у світі, постачаючи товари на 300 мільярдів доларів. На 2023 рік його експорт у межах СОТ становив 3,4 трильйона доларів.
“Китай не просто перший, а перший із величезним відривом від усіх інших країн. Тому якщо на китайські товари буде запроваджено мита, і якщо СОТ перестане працювати… Ба більше, частково вона вже не працює в тому плані, що в разі, якщо вас щось не влаштовує, ви звертаєтеся до комісії з вирішення спорів. Створюється панель, яка ухвалює рішення — праві ви чи ні. Ви також можете оскаржити рішення комісії в апеляційному органі, але він із січня 2020 року не функціонує. Трамп заблокував призначення суддів туди, і за Байдена нічого не змінилося. Це означає, що навіть якщо Пекін оскаржуватиме якісь кроки, вони спрямовуватимуться до апеляційного органу, який не працює”, — пояснив Ус.
На його думку, цілком імовірно, що зараз почнеться більш жорстка лінія щодо Китаю, включно зі збільшенням мит на його продукцію і забороною на експорт технологій.
“Китай багато в чому живе завдяки можливості спокійно експортувати свої товари, насамперед у США та ЄС, а також завдяки технологіям, які він отримує від цих країн. Якщо він втратить і те, й інше, можуть виникнути серйозні проблеми. Відповідно, як мені здається, цим можна тиснути на Китай, щоб він змусив Росію припинити повномасштабну війну”, — резюмував Іван Ус.
Новини рубріки
Байден зустрівся із Сі на саміті АТЕС
17 листопада 2024 р. 01:29
Заарештували нападника, який взяв у заручники співробітників ресторану під Парижем
17 листопада 2024 р. 01:29
США планують накласти санкції на один з найбільших російських банків: що про це відомо
17 листопада 2024 р. 01:27