вологість:
тиск:
вітер:
Фактор дзвінка Шольца російському диктатору критикують партії Німеччини — розбір Попова
Фактор дзвінка канцлера ФРН Олафа Шольца російському диктатору Володимиру Путіну критикують партії Німеччини. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Попов.
“Що стосується внутрішньополітичної ситуації, дійсно, у Німеччині відбудуться вибори. Буквально через 3 місяці, дострокові. І в соціал-демократів спостерігається обвал рейтингу. Тому, швидше за все, навряд чи цей дзвінок допоможе Соціал-демократичній партії Німеччини відновити свої рейтинги. Та й партію, й Шольца критикують і зліва, і справа. “Альтернатива для Німеччини” та “Союз Сари Вагенкнехт” — якраз ці 2 несистемні радикальні партії вимагають поліпшення переговорів із Росією. Ну, навряд чи соціал-демократи зможуть відібрати якісь голоси у виборців тих партій. Все-таки вони занадто різні”, — сказав він.
Експерт зазначив також, що зовнішня політика стала чинником внутрішньої політики Німеччини. У країні прогнозується спад економіки, який пов’язують із великою війною Європі, яка може тільки розширитися.
“Також це пов’язують із втратою дешевого російського газу та з переходом на дорожчі енергоносії. Звичайно, все це закидають Шольцу. Проблему розуміють усі, от розв’язання проблеми бачать по-різному. Саме тому і всередині Німеччини сам факт дзвінка Шольца в Кремль критикували. Його критикували як християнські демократи, так і “зелені”, які залишаються єдиним партнером соціал-демократів по коаліції. І критикували приблизно в одних і тих самих виразах, які збігаються, в принципі, з позицією України”, — сказав Попов.
Він нагадав, що президент України Володимир Зеленський назвав дзвінок Шольца Путіну відкриттям скриньки Пандори.
“Так, на певному етапі хтось із представників західних лідерів міг би дзвонити Володимиру Путіну та представляти загальний план. Але для цього спочатку треба ухвалити серйозні рішучі дії, тобто якщо вже не повністю підтримати план української перемоги, то хоча б щодо низки пунктів, ухвалити рішення і щодо додаткового озброєння, й ухвалити рішення щодо гарантій фінансової підтримки, й узгодити між собою між західними лідерами, звичайно ж, за участю України, тут меседж, який передаватимуть. І тоді це була б гра сильної позиції. Саме виступати разом із позиції сили й закликає наших західних колег Володимир Зеленський. Якщо ж зробити дзвінок, не підготувавши ці дії і не погодивши ці дії, то тоді це слабка позиція”, — сказав експерт.
Попов констатував, що сам факт дзвінка першої особи, та ще й без серйозного меседжу, сприймається як крок до зняття ізоляції, що в цьому випадку й турбує Україну.
Раніше політолог Ігор Рейтерович висловив думку, що прагнення домовитися з Путіним дозволяє російському диктатору продовжувати свою тактику — говорити з усіма з позиції сили.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Путін створює картинку для Трампа: до яких підступних дій вдасться щодо України
18 листопада 2024 р. 11:04
Стармер закликатиме лідерів G20 "подвоїти" підтримку України — FT
18 листопада 2024 р. 11:02
Київ та Токіо розширюють співпрацю — подробиці (ВІДЕО)
18 листопада 2024 р. 10:55