Київ та Токіо розширюють співпрацю — подробиці (ВІДЕО)

18 листопада 2024 р. 10:55

18 листопада 2024 р. 10:55


Японія виділила Україні 3 млрд дол. у рамках ініціативи Групи семи (G7), повідомив український президент Володимир Зеленський за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ Японії Такеші Іваєю. Погашатимуть позику за рахунок доходів від заморожених російських активів. Київ і Токіо домовилися посилити співпрацю у сфері безпеки, передає FREEДОМ .

Такеші Івая заявив: прибув до України, щоб засвідчити постійну підтримку Японії. Президент України обговорив з главою японського зовнішньополітичного відомства розширення двостороннього економічного та гуманітарного співробітництва, а також посилення санкцій щодо Росії. Говорили і про те, як наблизити справедливий мир, наголосив Володимир Зеленський.

“Під час цієї війни ми збудували тісні відносини між нашими державами. Ми високо цінуємо, що свій перший закордонний візит ви здійснюєте до України… Зараз для нас дуже важливо якнайшвидше провести переговори між нами, я думаю, і Південною Кореєю. І поговорити, як запобігти ще більшій ескалації з боку Росії вже разом із Північною Кореєю”, — зазначив президент України Володимир Зеленський.

Україна та Японія посилять співпрацю у сфері безпеки інформації. Сторони підписали відповідну угоду, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За інформацією японських ЗМІ, йдеться, зокрема, про обмін інформацією про військове співробітництво Росії з КНДР (Корейською Народно-Демократичною Республікою — Північною Кореєю).

“Нині безпека в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні не може бути поділена. Зважаючи на те, що Північна Корея робить значний крок щодо розгортання солдатів на російській території, ми не повинні просто залишатися осторонь. Ми маємо дуже серйозно займатися цим питанням”, — вважає міністр закордонних справ Японії Такеші Івая.

Важливо, що після призначення нового уряду Японії перший візит глави японської дипломатії був саме в Україну, наголосив Володимир Зеленський. 1 жовтня новим прем’єр-міністром Японії став Сігеру Ісіба. У своїй першій промові у парламенті він пообіцяв продовжити підтримку України та зберігати санкційний тиск на Росію.

“Ми захищатимемо Японію від мінливої ​​обстановки у сфері безпеки. Вторгнення Росії, постійного члена Ради безпеки ООН, в Україну все ще продовжується, і війна триває. Багато людей стурбовані цим. Я маю занепокоєння з приводу того, чому стримування не спрацювало в Україні. У поєднанні із ситуацією на Близькому Сході міжнародна спільнота стає все більш розділеною та конфронтаційною”, — заявив прем’єр-міністр Японії Сігеру Ісіба.

За словами глави українського уряду, Японія залишається одним із лідерів у підтримці України. З початку повномасштабного вторгнення російської армії Токіо виділив Києву допомоги на понад 12 млрд дол. Японія робитиме все для відновлення України, запевнив Такеші Івая. Зокрема, в рамках ініціативи G7 Токіо передасть Києву 3 млрд дол.

2024 року Група семи досягла остаточної угоди про виділення Україні позики в 50 млрд дол. Погашатимуть цей кредит із доходів від заморожених російських активів. При цьому кожна країна підпише з Україною індивідуальну кредитну угоду. Кошти виділятимуться частинами у період з кінця 2024-го до кінця 2027 року.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський у суботу, 16 листопада, зустрівся з головою Міністерства закордонних справ (МЗС) Японії Такеші Іваєю, який після формування нового уряду здійснив свій перший двосторонній візит до України. Під час зустрічі сторони обговорили залучення північнокорейських військ до російської агресії, розширення економічної та гуманітарної співпраці між Києвом та Токіо, а також питання посилення санкцій проти Росії.

Київ та Токіо розширюють співпрацю — подробиці (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua