Хороша міна при поганій грі: про ситуацію в російській економіці розповів Несходовський

18 листопада 2024 р. 17:07

18 листопада 2024 р. 17:07


Попри запевнення російських політиків у тому, що західні санкції жодним чином не позначилися на російській економіці, це не так. Ключова ставка Центробанку РФ сягнула 21% — це найвищий показник від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Кремль не може приборкати інфляцію. Ба більше, вже зараз за всіма галузями країна в мінусі. Про це сьогодні, 18 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів економічний експерт Ілля Несходовський.

“Необхідно зазначити, що ті санкції, які запроваджувалися проти РФ, дійсно були ефективними. Санкційні удари по нафтовому сегменту на перших порах були дуже болючими для РФ. Однак незабаром руку допомоги Росії простягнули країни, які відмовилися приєднаються до санкцій — Індія, Китай. Саме вони почали в масових обсягах купувати російську нафту. І саме ці країни почали виплачувати величезні суми РФ, які й підтримали її економіку на плаву у 2023-2024 роках”, — розповів економіст.

За його словами, це, проте, не врятувало російську економіку від негативних наслідків.

“Сьогодні все більше російських галузей стикаються з економічними проблемами. Спочатку це були основні галузі: авіа-, автомобільне будівництво. РФ не змогла налагодити власне виробництво літаків і автомобілів. Зараз триває удар по житловому будівництву — відсутність іпотеки та підвищення облікової ставки призвело до зниження попиту на квадратні метри. У результаті багато будівельних компаній просто закрилися або закриваються. Уперше за багато років російське національне надбання, “Газпром”, виявився збитковим. Спостерігаються проблеми й у вугільній галузі. Тобто фінансовий стан РФ значно погіршився і продовжує погіршуватися», — зазначив експерт.

Він додав, що зараз російська економіка тримається на накопичених за попередні роки ресурсах.

“Крім того, комфортна ціна на нафту давала можливість інвестувати у військово-промисловий комплекс (ВПК) країни великі ресурси. Ці інвестиції сьогодні відображаються в показниках російської економіки та у ВВП. На основі цього вони 2 роблять висновок, що ВВП зростає і РФ зможе протриматися ще дуже довго в стані війни. Насправді це не так. Тому що ресурси РФ також закінчуються. Сьогодні нафта починає падати в ціні, а проблем у РФ накопичилося настільки багато, що вирішити їх, не припиняючи війни, просто неможливо”, — підсумував Ілля Несходовський.

Хороша міна при поганій грі: про ситуацію в російській економіці розповів Несходовський

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua