вологість:
тиск:
вітер:
У Білому домі вважають, що ЗСУ відступають через брак солдатів, а не зброї
В інтерв'ю PBS News він підкреслив, що для зміцнення оборони Україні необхідно мобілізувати більше солдатів. Салліван зазначив, що США надали Україні широкий спектр озброєнь, включно з танками M1 Abrams, винищувачами F-16, артилерійськими системами HIMARS і ЗРК Patriot. Однак, на його думку, вирішальним фактором залишаються не самі системи озброєнь, а чисельність і боєздатність живої сили.
Немає жодної системи зброї, яка має значення в цій битві. Йдеться про живу силу. Україні, на наш погляд, потрібно зробити більше, щоб зміцнити свої лінії з точки зору кількості сил, - заявив Салліван.
Ведучий PBS поставив запитання про те, чи могло надання західного озброєння на більш ранньому етапі війни призвести до більшого успіху ЗСУ. На це Салліван відповів, що немає прямого зв'язку між отриманням окремих видів озброєнь і поточною ситуацією на фронті.
Складнощі на фронті, на думку Саллівана, пов'язані з недостатньою чисельністю військ, що обмежує потенціал України навіть за наявності сучасних озброєнь. Однак такі заяви викликають критику серед експертів, оскільки багато хто вважає, що надання більшої кількості зброї, особливо далекобійних систем, могло б істотно вплинути на результат бойових дій.
Україна вже здійснила масштабні мобілізаційні заходи, але в цьому напрямку зберігаються складнощі:
- Чисельність ТЦК і СП (військкоматів): У них служать близько 36 тисяч осіб , з яких половина - це військовослужбовці з обмеженнями за здоров'ям, які раніше брали участь у бойових діях.
- Кадровий дефіцит: У територіальних центрах комплектування близько 12 тисяч вакансій при загальній штатній чисельності в 48 тисяч осіб.
- Цивільний персонал і жінки: Серед співробітників ТЦК - майже 7 тисяч цивільних і близько 3 тисяч жінок, що робить їхній склад більш різноманітним.
Ці дані вказують на те, що система мобілізації та укомплектування потребує реформування для збільшення кількості солдатів на передовій.
Джерело: socportal.info (Світ)Новини рубріки
У Південній Кореї почались сутички після оголошення воєнного стану: що відомо (фото, відео)
03 грудня 2024 р. 19:01
Угода Трампа щодо України може кинути виклик Європі, — ЗМІ
03 грудня 2024 р. 18:46
На зустріч Ради Україна — НАТО Сибіга привіз Будапештський меморандум
03 грудня 2024 р. 18:43