вологість:
тиск:
вітер:
Тибетський масляний чай — смачна традиція з Тибету
Протягом століть тибетці вживали цей солоний, маслянистий напій, щоб зігрітися і зберегти здоров'я в суворих умовах плато.
Солоний, злегка густий і насичений, тибетський чай з маслом є набутим смаком для західних людей, але для тибетців цей напій прикрашає будь-яку подію — від звичайної розмови до грандіозних святкувань.
Як випливає з назви, вершкове масло є одним з головних інгредієнтів цього напою. Але його функція полягає не лише в смаку. Цей жир забезпечує тибетців калорійною енергією, необхідною для адаптації до екстремального холоду та нестачі кисню, що характерні для тибетського середовища.
«У Тибеті це секрет — зберігати тіло в теплі, — каже Тензін Валунбісітсанг, власник Tibet Kitchen — єдиного тибетського ресторану в провінції Альберта, Канада. «Більшість тибетців, зокрема монахи, не вживають алкоголь. [Масляний чай] — це їхній секрет, щоб зігріти тіло».
Що таке тибетський масляний чай?
Автентичний тибетський масляний чай готується з цегляного чаю (особливий вид чаю, що виробляється в тибетському регіоні Пемагул), молока і масла яків (типова худоба гімалайського регіону), а також солі.
Його приготування полягає у кип'ятінні цегляного чаю протягом декількох годин і змішуванні настою з сіллю, молоком і маслом у дерев'яному циліндричному блендері до отримання тонкої кремоподібної консистенції. Процес, який традиційно виконується вручну, є тривалим і складним, особливо коли тибетці виготовляють масло з нуля.
Оскільки традиційні інгредієнти не завжди доступні — особливо за межами Тибету — часто цегляний чай замінюють на китайський пуер, а молоко і масло яків — на коров'яче. Суворий традиційний процес збивання спрощується завдяки використанню блендера.
Солоність тибетського масляного чаю — це те, що вражає іноземців, коли вони куштують його вперше.
«Для деяких людей, коли вони вперше пробують його, він більше схожий на суп, — каже Валунбісітсанг. «Як тільки ви звикнете до нього, деяким людям він дуже подобається».
Коли чай трохи постоїть, на поверхні зазвичай утворюється плівка. Валунбісітсанг каже, що перед тим, як зробити наступний ковток, потрібно акуратно здути поверхневий шар на протилежний бік чашки.
Валунбісітсанг каже, що тибетський масляний чай завжди подають, щоб вітати гостей. Але рідко його готують спеціально для них. За словами Валунбісітсанга, у більшості тибетських домівок готовий чай стоїть цілий день.
«Зранку ми робимо чотири-п'ять термосів, — каже він. «Кожного дня ми [п'ємо] безперервно. Це вже є в будь-якому [тибетському] домі».
Валунбісітсанг каже, що коли він бачить своїх постійних клієнтів, які заходять до ресторану, він вітає їх тибетським чаєм з маслом, завжди за рахунок закладу. Для нього це спосіб дати їм відчути смак тибетської гостинності.
«[У Тибеті] При подачі їжі і всього іншого я спочатку подаю вам чай, — каже він. «Ми спочатку подаємо їжу гостю».
Приготування масляного чаю в домашніх умовах
Хоча відтворити смак справжнього масляного чаю, завареного в Тибеті, — складне завдання, легко приготувати домашню версію, яка наближається до нього.
Рецепт масляного чаю
Інгредієнти (2 порції):
- 2 пакетики чорного чаю
- ¼ ч. л. солі (або на смак)
- 2 ст.л. несолоного коров'ячого масла (якщо немає масла яка)
Для додаткової вершковості додайте незбиране молоко або вершки на смак.
Приготування:
Заваріть чай у двох чашках кип'яченої води до отримання насиченого темно-коричневого кольору (5-10 хвилин).
Вийміть пакетики чаю, додайте сіль і за бажанням молоко/вершки.
Перемішайте та доведіть до кипіння.
Перекладіть суміш у блендер і додайте вершкове масло. Збийте до однорідності та легкої піни (близько двох хвилин).
Подавати гарячим у чашках або креманках. За словами Валунбісітсанга, солодкий рис є одним з найкращих акомпанементів до цього традиційного напою.
Поділіться з родиною або гостями і насолоджуйтеся!
Кароліна Авендано (Vision Times)
Кароліна — канадська письменниця і журналістка, яка живе в Канаді і любить вчитися і ділитися інформацією про те, як жити повноцінним життям. Вона захоплюється традиційною культурою, ремеслами ручної роботи, зв'язком між людиною і природою та правами людини.
Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)Новини рубріки
Запуск Росією нової балістичної ракети не стримає НАТО в підтримці України, — Рютте
03 грудня 2024 р. 18:17
Ввели військовий стан і штурмують парламент: що відбувається у Південній Кореї
03 грудня 2024 р. 18:03
Не на боці Росії: аналітик пояснив, чому Туреччина зацікавлена допомогти Грузії
03 грудня 2024 р. 17:55