вологість:
тиск:
вітер:
Україна отримала дозвіл на далекобійні удари ракетами ATACMS по Росії: як вплине на перебіг війни (ВІДЕО)
Україна має значні далекобійні можливості, і буде це використовувати. Йдеться про далекобійні дрони та ракети власного виробництва. Крім того, на озброєнні української армії є й американські ракети ATACMS, які Збройні сили України (ЗСУ) планують використовувати для атак по військових цілях у Росії. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ .
Тепер офіційно: Сполучені Штати дозволили Україні використовувати далекобійну зброю. Зняття заборони для ЗСУ на удари ракетами ATACMS по військових цілях на території Росії підтвердили в Державному департаменті США. Там вважають, що зброя допоможе Україні змінити ситуацію на фронті.
“Зброя, яку президент Байден дозволив Україні використовувати, дасть їй більше можливостей для самозахисту. І, якщо пощастить, дасть Росії зрозуміти, що застосування сили для захоплення української території не матиме успіху, і, можливо, вона почне перемовини про мир або, що ще краще, просто піде з української території. Саме від них залежить, триватиме ця війна чи ні”, — наголосив помічник державного секретаря США у справах Західної півкулі Браян Ніколс.
Слідом за США, дозвіл Україні на використання своєї далекобійної зброї по території Росії можуть дати і країни Європейського Союзу, вважає верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
“Після довгих дискусій президент Байден дозволив використання далекобійної зброї до 300 км всередині території Росії. Це дуже хороша новина для українців. Вони просили про це. Тепер США надали цей дозвіл. У Європі такі рішення належать до національної компетенції. Деякі держави-члени вже роблять це відкрито. Інші роблять, не кажучи, а треті нічого не говорили, але я впевнений, що вони наслідуватимуть приклад США, щоб дозволити українцям використовувати свою зброю для боротьби з росіянами на території Росії. Адже саме з території Росії вони зазнають нападу. Це відповідно до міжнародного права”, — заявив глава дипломатії ЄС.
Схвально відреагував на інформацію про рішення США дозволити Україні завдавати далекобійних ударів по Росії і президент Франції Емманюель Макрон.
Президент Польщі Анджей Дуда зазначив, що цей крок може стати вирішальним моментом у війні Росії проти України.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що в України тепер є і далекобійні можливості.
“Що стосується далекобійності: ми працюємо над тим, щоб усі країни підтримали далекобійність. Думаю, після заяв про ядерну зброю, і Німеччині вже пора підтримати відповідні рішення. І тепер, коли є відповідні рішення не тільки в медіа, а й від відповідних країн, дуже важливо до цих рішень додати кількість можливостей, якими ми можемо скоротити військовий потенціал Росії”, — акцентував глава держави.
Тим часом реакція Кремля не змусила на себе чекати. Путін укотре затвердив нову ядерну доктрину, підписавши указ «про основи політики Росії в галузі ядерного стримування».
Тепер підставою для нанесення Росією ядерного удару може стати агресія з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави, зокрема йдеться про масовані атаки безпілотниками.
“Це таке: ні про що. Чому? Тому що ми вже неодноразово використовували зброю, зокрема й по території, яка відповідно до їхньої “конституції” є їхньою територією. Уже всі говорили, що Росія проґавила той момент, який можна було б використати для ударів по Україні тактичною ядерною зброєю, а про стратегічну взагалі не йдеться. І те, що її союзники і партнери, насамперед Китай та Індія, попередили Росію теж, причому неодноразово, про неможливість застосування ядерної зброї проти неядерної держави”, — зазначив експерт із національної безпеки Віктор Ягун.
На думку експертів, дозвіл партнерів використовувати Україні далекобійну зброю по території Росії може значно знизити інтенсивність боїв на фронті.
“Тепер є можливість превентивних ударів. Це рівень тактичних ракет — балістичні ракети тактичного рівня, які нам допоможуть запобігти накопиченню резервів: і живої сили, і техніки в безпосередній близькості від лінії фронту, а також в оперативному тилу. Це дуже допоможе. Тобто знищення тих чи інших центрів логістики може впливати на інтенсивність боїв”, — наголосив Віктор Ягун.
Нагадаємо, інформація про те, що президент США Джо Байден дав дозвіл Україні використовувати ракети ATACMS для ударів углиб території Росії з’явилася ще 17 листопада. Тоді газета The New York Times повідомила, що зброя, ймовірно, спочатку буде використана проти російських і північнокорейських військ для захисту українських сил у Курській області РФ.
Новини рубріки
Дональд Трамп може піти на вирішальний крок у боротьбі проти путіна: про що йде мова
21 листопада 2024 р. 13:43
Безпілотники атакували Ахтубінськ в Астраханській області
21 листопада 2024 р. 13:32