вологість:
тиск:
вітер:
"Через Путіна, а не через Трампа": у Португалії закликали збільшити внесок у НАТО
Національний внесок європейських країн у Північноатлантичний альянс варто зміцнити. Оскільки Росія вже працює з військовою економікою.
Про це заявив Міністр оборони Португалії Нуно Мело, пише Euractiv. З цією заявою посадовець виступив на закритті конгресу Асоціації аудиторів курсів національної оборони 2024, який відбувся у середу, 20 листопада, у Лісабоні.
"Щоб бути на правильному боці історії, на боці наших союзників, захищаючи ці цінності, ми повинні взяти на себе зобов’язання, які від нас вимагають, на користь колективної безпеки, зміцнення національного внеску в європейську частину Атлантичного альянсу" , — додав міністр.
За словами Мело, російські інвестиції в оборону до 2025 року повинні перевищити загальні інвестиції 27 країн-членів Європейського Союзу. Він наголосив, що цей факт має змусити Європу задуматися, враховуючи, що Росія вже працює в режимі військової економіки.
Він також додав, що це також означає зобов'язання Португалії більше інвестувати в оборону "не через Трампа, а через Путіна". Мело також позитивно висловився щодо заходів, уже прийнятих нинішнім урядом Португалії для збройних сил, підкресливши, що його країна також вирішила "посилити свою роль в НАТО", перенісши до 2029 року ціль витратити двох відсотків валового внутрішнього продукту на військові потреби.
"Однак я нагадав би вам про заяви, зроблені три дні тому генеральним секретарем НАТО, який, безсумнівно, виражаючи настрої союзників, попереджає, що дві відсотки — це ціль, яку, можливо, вже потрібно підвищити, і для цього він вказує на цифри вище трьох відсотків" , — додав міністр оборони Португалії.
За його словами, Португалія мусить докладати зусиль разом із союзниками, не в останню чергу для зміцнення довіри до країни, очевидно, також беручи до уваги всі непередбачені бюджетні витрати. Мело додав, що нинішній геополітичний контекст сповнений багатьох невизначеностей, коли Росія веде загарбницьку війну проти України, яку Москва небезпечно загострила залученням північнокорейських військ.
Нагадаємо, напередодні видання Die Zeit повідомляло, що під час свого перебування на посаді колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель намагалася перешкодити Україні швидко вступити до НАТО . Вона побоювалася військової відповіді з боку Росії.
Підписуйтеся на нас в , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Джерело: trueua.info (Світ)Новини рубріки
У Литві змінився прем’єр-міністр
21 листопада 2024 р. 17:01
Принц Гаррі має бути з нею в США: Меган Маркл проти примирення з королівською родиною перед Різдвом
21 листопада 2024 р. 16:52
Росія пригрозила Польщі ударом по новій базі ПРО США: що відповіли у Варшаві
21 листопада 2024 р. 16:40