Ударів по російських складах буде більше, — Лакійчук

21 листопада 2024 р. 16:33

21 листопада 2024 р. 16:33


Дозволи від партнерів України на ураження далекобійними знаряддями законних цілей на території Російської Федерації та розвиток власних засобів ураження може ускладнити логістику агресора. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM сказав керівник безпекових програм Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук.

На його думку, надання західної далекобійної зброї поетапно збільшує можливості Збройних сил України зі знищення логістики армії РФ.

“Так було, коли ми отримали на озброєння далекобійну артилерію від наших західних союзників, від “трьох сокир” (американська легка буксирована гаубиця M777, — ред.) і закінчуючи Panzerhaubitze (німецька самохідна артилерійська установка PzH 2000, — ред.), ми відсунули логістику [РФ] фактично на 40 км. Потім з’явилися “Хаймарс” (американська артилерійська ракетна система HIMARS, — ред.) і знову ця дистанція збільшилася. [Після дозволу завдавати ударів далекобійними знаряддями] те ж саме відбуватиметься не тільки в Курській, Бєлгородській і Брянській областях, а, найімовірніше, і у Воронезькій та Ростовській, де зосереджені основні логістичні склади ворога, які забезпечують цю широкомасштабну війну”, — зазначив Лакійчук.

За словами експерта так само в масштабуванні ударів по логістичному компоненту слід враховувати питання кількості боєприпасів для зброї дальнього радіуса ураження.

“Коли говорять про дозвіл американців завдавати ударів їхньою зброєю по території Росії, наскільки це дасть змогу їх масштабувати? Остін (міністр оборони США, — ред.) стверджував, що українці можуть бити своїми засобами. Це частково вірно, але в нас цих засобів недостатньо. Нам західні засоби потрібні були для масштабування цих ударів — це приносить стратегічний ефект. Питання, крім дозволу, ще й у кількості цих засобів. Якщо ми маємо від союзників з десяток “Шторм шедоу” (Storm Shadow/SCALP, — ред.) — це на один-два удари, якщо маємо п’ять десятків — це зовсім інша ситуація. Якщо ми маємо 20-30 “Атакмс” (ATACMS), це скромні можливості, якщо їх до 100, то це фактично перелом ситуації на полі бою”, — каже він.

Окрім західного постачання вирішальне значення матиме нарощування власних можливостей із виробництва далекобійної зброї, впевнений Лакійчук.

“Президент Зеленський і головком Збройних сил Сирський говорили, що в Україні в завершальну стадію входить розробка власних засобів ураження. Починаючи від балістичних ракет, які фактично перебувають на рівні на етапі модернізації та удосконалення. Наших крилатих ракет “Нептун” (українська протикорабельна ракета РК-360МТ “Нептун”, — ред.) та інших типів. Це нарощування можливостей дронів дальнього радіуса дії. Реактивний дрон “Паляниця” (українська далекобійна ракета-дрон, — ред.) фактично — це проста крилата ракета, можливості щодо його модернізації безмежні. Одним з основних шляхів буде розробка і застосування наших засобів ураження, на які не поширюються обмеження щодо дальності їх застосування. Їхніми цілями мають бути не тільки склади боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів, а мають бути самі заводи з виробництва озброєнь. Адже ні для кого не секрет, якщо снаряди не виробляються, вони не літають”, — резюмував гість ефіру.

Нагадаємо, 20 листопада Головне управління розвідки Міноборони України (ГУР МОУ) повідомило про ураження командного пункту угруповання військ “Північ” у місті Губкін Бєлгородської області Росії.

Ударів по російських складах буде більше, — Лакійчук

Джерело: uatv.ua (Світ)