Внутрішня економічна криза дестабілізує путінський режим набагато сильніше, ніж будь-які програші — аналіз Ширяєва

21 листопада 2024 р. 16:33

21 листопада 2024 р. 16:33


Росія в довгостроковій перспективі залишається з дуже примітивною нафтогазовою галуззю. Таку думку сьогодні, 21 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економічний оглядач В’ячеслав Ширяєв.

Він зазначив, що в середньостроковій перспективі глобальний Південь замістив втрату західних експортних ринків для Росії на 60 70%.

“Для Росії критично важливі експортні ринки саме з погляду вуглеводнів. Відповідно, зараз можна говорити, що ось цей розрив між тим, що Путін мав із Заходу, і тим, що він має з Індії та Китаю, не критичний. Але проблема в іншому, в тому, що на відрізку вже не кілька місяців, а кілька років ця ситуація заводить у глухий кут, м’яко кажучи, а грубо кажучи, в дуже велику катастрофу. Чому? Тому що Захід — це не тільки гроші, інвестиції, яких немає в Росії, й Китай не вкладає в Росію ні копійки, ні юаня. У Росії немає власних технологій, що не візьми — ні в машинобудуванні, ні в нафтовидобутку, ні в зрідженні газу — ніде”, — сказав Ширяєв.

Економічний оглядач підкреслив, що раніше технології приходили в Росію разом з інвестиціями, а зараз Китай не готовий допомагати їй у цьому.

“Китай повністю зосереджений на тому, щоб експортні галузі розвивалися в Китаї й категорично проти перенесення цих потужностей на територію навіть Росії. Ми вже мовчимо про Індію, яка навіть свої рупії не давала виводити російським експортерам, примушувала їх вкладати ці рупії в проєкти на території Індії. Тож Росія залишається в довгостроковій перспективі з дуже примітивною нафтогазовою галуззю, яка до того ж уся вже зношена”, — сказав він.

Ширяєв зазначив, що проєкти зі скрапленого газу, які мали годувати Росію найближчим десятиліттям, закривають, оскільки визнали нерентабельними через санкції.

“Трубопровідний газ — Китай не хоче більше, Європа вводить уже санкції. Уже заговорили про те, що Австрія відмовляється. Відповідно з газом — усе, а з нафтою головна проблема — це собівартість видобутку. Вона в Росії позамежна — 40-50 дол. за барель. При ціні 60 дол. за російську нафту Urals з усіма знижками, ви прекрасно розумієте, що на 10 дол. з бареля жити й так непросто, а якщо ціни починають падати… У 2025 році вони точно впадуть, все питання тільки наскільки — там на 10 дол. за барель або, як обіцяє Трамп, до 40 дол. за барель”, — сказав економічний оглядач.

За його словами, за ціни в 40 дол. за барель нафтова галузь Росії “просто закривається”, і російський диктатор Володимир Путін залишається без “кубушки” та без можливості залучити кошти ззовні.

“Без можливості позичати де б то не було та без доходів у нього іншого вибору немає, окрім як рятувати ситуацію та, відповідно, йти в зовнішньополітичних своїх авантюрах на згортання всіх цих агресивних дій. Тому що він прекрасно пам’ятає, як 1998 року захитався єльцинський режим — він був директором ФСБ — тільки тому, що Росію потрясла економічна криза. Путін, як вогню боїться не поразки в Україні, а внутрішньої економічної кризи, яка дестабілізує режим набагато сильніше, ніж якісь авантюри, якісь, програші, які можна видати за перемоги. У нього це не проблема на “Первом канале” видати що завгодно за перемогу Росії”, — сказав Ширяєв.

Нагадаємо , країни G7 підтвердили підтримку Києва та пообіцяли посилити санкції щодо країни-агресора.

Внутрішня економічна криза дестабілізує путінський режим набагато сильніше, ніж будь-які програші — аналіз Ширяєва

Джерело: uatv.ua (Світ)