вологість:
тиск:
вітер:
Північнокорейські БпЛА та артилерія для Росії: на якій стадії зараз військова співпраця Пхеньяна і Москви
У КНДР (Корейській Народно-Демократичній Республіці, Північній Кореї) провели випробування дронів-камікадзе, пише Reuters. Диктатор Кім Чен Ин наказав якнайшвидше побудувати в країні систему серійного виробництва безпілотників і перейти до їхнього масового випуску.
А в Росії тим часом помітили першу артилерійську самохідну установку з КНДР. Фото її транспортування з’явилося в мережі.
Посилення військового співробітництва РФ і КНДР
Росія потрапляє у все більшу залежність від Північної Кореї. Для КНДР це можливість знизити вплив Китаю. Адже за постачання озброєнь і людей Москва розраховується з Пхеньяном ресурсами, військовими технологіями, продуктами та грошима.
За даними Національної розвідки Південної Кореї, за кожного солдата КНДР отримає щонайменше 2 тис. дол. на місяць. Крім того, доводиться платити й за робітників, яких Північна Корея відправляє в Росію. Для КНДР з її катастрофічною ситуацією в економіці Росія — зручний донор.
“Росія зміцнює і формалізує відносини, насамперед із Північною Кореєю. Там дійсно багато роблять для росіян, особливо для зміцнення їхньої військової потужності. Тому що у Росії є, наприклад, гроші, технології та сировина, але немає робочої сили, готової працювати на заводах по 12 годин на добу”, — зазначив керівний партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній .
У РФ вже є не тільки північнокорейські боєприпаси та війська, а й самохідна артилерійська установка типу M-1989 Koksan калібром 170 мм. Фото транспортування САУ з’явилося в соцмережах. Ранню версію М-1978 уже використовували в бою під час ірано-іракської війни — у 1980-х роках минулого століття. До слова, 30 установок САУ “Коксан” модифікації М-1979 стоять на озброєнні армії Ірану.
Експерти вважають, що Москва попросила Пхеньян про постачання застарілого північнокорейського озброєння, щоб відшкодувати дефіцит самохідних гармат 2С7 “Піон”.
“З певною ймовірністю, росіяни наразі вже могли пройти етап “первинного знайомства” з артилерією своїх “колег” у КНДР, і тому можуть бути досить близькими до готовності застосовувати таке озброєння на практиці. Дальність стрільби [М-1989 Koksan] — до 40 км за умови використання стандартного снаряда, до 60 км — за умови використання активно-реактивного снаряда. Темп стрільби — 2 постріли на 5 хвилин, а головне, калібр 170 мм – нестандартний для армії РФ”, — пише Defense Express.
Пхеньян ратифікував договір про всеосяжне стратегічне партнерство з Москвою. Відповідний указ Кім Чен Ин підписав 11 листопада 2024 року. Тепер апетити північнокорейського диктатора тільки зростуть, прогнозують експерти. У КНДР збираються побудувати завод із виробництва дронів типу “Шахед”, пише Reuters. Раніше безпілотники з Північної Кореї вже долетіли до Сеула.
“Кім Чен Ин керував випробуванням дронів-камікадзе і наказав почати масове виробництво цього озброєння, заявивши, що впровадження таких дронів по всьому світу вимагає термінового оновлення військової теорії, повідомили в п’ятницю державні ЗМІ КНДР”, — передає агентство Reuters.
Конкуренція за використання безпілотників у військових цілях посилюється в усьому світі, тому КНДР має терміново створити систему їх серійного виробництва, наголосив північнокорейський диктатор.
“Не так давно попереджав наших партнерів щодо майбутнього нарощування КНДР виробництва ударних БпЛА. У цьому допомагатиме Росія. Зокрема, планується також будівництво заводу з виробництва “Шахедів” у КНДР. Це — пряма загроза Південній Кореї. Потрібна сильна реакція, щоб цього не сталося”, — прокоментував керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони (РНБО) України Андрій Коваленко в Telegram.
Аналітики вважають, що Україні необхідне посилення артилерійського арсеналу. Одним із найбільш відповідних варіантів, на думку експертів, є південнокорейські реактивні системи залпового вогню K239 Chunmoo, які від початку розробляли для протидії північнокорейській артилерії.
Крім того, за різними даними в Росію відправили кілька тисяч північнокорейських солдатів для участі в бойових діях. Наразі йдеться про Курську область.
Глава Української держави Володимир Зеленський підкреслив, що світ може чітко побачити, чого дійсно хоче Росія, і це — продовження війни.
“Саме тому необхідна принципова і сильна реакція світових лідерів. Фактичне залучення Північної Кореї до бойових дій має отримати відповідь не у вигляді заплющених очей і розгублених коментарів, а відчутного тиску як на Москву, так і на Пхеньян, задля дотримання Статуту ООН і покарання за ескалацію”, — акцентував президент.
Залучення військ Північної Кореї до війни Росії проти України — це серйозне порушення міжнародного права, включно зі Статутом ООН, ідеться в заяві верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля . І підкреслюється, що європейська безпека тісно пов’язана з безпекою Індо-Тихоокеанського регіону.
“Це односторонній ворожий акт з боку КНДР із серйозними наслідками для європейського та глобального миру і безпеки. Ця подія ще раз демонструє, як Росія поширює нестабільність і зростання напруженості в регіоні та в усьому світі… Підтримка агресивної війни Росії проти України з боку Північної Кореї демонструє, як тісно європейська безпека пов’язана з безпекою Індо-Тихоокеанського регіону. Європейський Союз координуватиме свої дії з міжнародними партнерами з цього питання, включно із заходами реагування”, — наголосив Боррель.
Думки експертів
Чи справді Росія впадає в залежність від постачання озброєння і боєприпасів з Північної Кореї? Як розвиває співробітництво двох диктаторських режимів — РФ і КНДР? Якою має бути реакція міжнародної спільноти? На ці питання в ефірі телеканалу FREEДOM шукали відповіді:
- Костянтин Криволап , авіаційний експерт;
- Ігор Романенко , засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”;
- Павло Лакійчук , керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI”;
- Олександр Мусієнко , керівник Центру військово-правових досліджень.
КОСТЯНТИН КРИВОЛАП: У північнокорейських САУ незрозумілий калібр
— Для виробництва безпілотників Північній Кореї потрібно не так вже й багато, навіть попри санкції. Тим більше під боком є Китай, де можна отримати всі необхідні компоненти.
Якщо в КНДР захочуть виробляти безпілотники — вони це зроблять. Поки невідомо, які БпЛА планують робити й для чого: наскільки складні, з якою бойовою частиною, навігацією і скільки потрібно компонентів. Чи це будуть просто дрони з камерою для супроводу?
З’явилися повідомлення, що схоже північнокорейці передали росіянам 170-мм самохідну артилерійську установку (САУ). Такий калібр — “ні нашим, ні вашим”, ні 155-мм, ні 203-мм. Це незрозумілий калібр, і вони так само можуть виробляти дрони, які призначені незрозуміло для чого.
Якщо в КНДР збираються на цих дронах залетіти в Південну Корею, то я дуже сумніваюся, що це можливо. Кордон серйозно захищений і обладнаний різними оборонними засобами.
Якщо безпілотники планують дійсно виробляти для Росії, то я мені складно уявити цей логістичний ланцюжок. Гаразд, везти з Північної Кореї снаряди та САУ, але дрони — це абсурд. Але, можливо, їм хочеться цим займатися.
ІГОР РОМАНЕНКО: РФ починає залежати від північнокорейських постачань
— Ми бачимо перший крок у цьому напрямку залежності РФ від північнокорейських постачань. Це пов’язано з низкою обставин. І Путін задумався, тому що на нього чинять тиск, зокрема і його союзники — Китай, Індія, країни глобального Півдня. Вони, очевидно, не підтримують такого роду ескалацію. Частково це може бути причиною того, що північнокорейські підрозділи на Курщині поки що не вводять безпосередньо в бойові дії.
Обом диктаторам Кім Чен Ину і Путіну вигідна військова співпраця. І все залежить від того, наскільки Сили оборони України зможуть поламати їхні плани завдяки військовій допомозі західних союзників.
Ескалація у вигляді постачання військовослужбовців і озброєння з боку Північної Кореї може вплинути на позицію Заходу. Для нас неприйнятна позиція обраного президента США Дональда Трампа і його “миротворців”, які намагаються розв’язувати питання коштом інтересів України. Це неприпустимо. Нам потрібно боротися за те, щоб мир був реалізований в інтересах України.
ПАВЛО ЛАКІЙЧУК: Гаубиці з КНДР — це серйозна зброя
— Зброя, яку Росія отримує від Північної Кореї, може становити серйозну загрозу. За підрахунками американських аналітиків, із трьох артилерійських снарядів, які випускає Росія, тільки один виготовлений у РФ.
Днями отримали ми правдиву інформацію про перекидання близько двох десятків важких гаубиць калібром понад 155 міліметрів. Це дуже серйозна зброя. Природно, це не російський стандарт, і снаряди до цих гаубиць надходитимуть із Північної Кореї.
Збільшення військового співробітництва між двома диктаторськими режимами РФ і КНДР є серйозною загрозою, особливо на тлі тієї невизначеності, яка виникає через зміну адміністрації в США. У кращому випадку в нас повториться минулий рік, коли з листопада по квітень була величезна пауза з американською допомогою. У гіршому випадку — доведеться розраховувати тільки на європейських партнерів.
Потрібно працювати й з Європою, і зі США, і з міжнародними організаціями, щоб посилювати тиск на партнерів цієї “вісі зла”. Або ми нарощуємо свої можливості, або ми робимо так, щоб зменшилися можливості противника.
За кількістю озброєння ми тріаду Іран — Північна Корея — Росія перебити не можемо, навіть з урахуванням постачання від західних партнерів. До речі, днями проти Китаю введено низку санкцій у зв’язку з тим, що Пекін фактично залучений у виробництві зброї для Росії. Маються на увазі якраз безпілотні літальні системи.
ОЛЕКСАНДР МУСІЄНКО: САУ з КНДР можуть бути використані проти мирного населення
— Без підтримки Північної Кореї у 2024 році в Росії вже закінчувалися б боєприпаси. Кремль не міг би продовжувати бойові дії та підтримувати їх на необхідному рівні інтенсивності — вести наступальні дії власної піхоти, проводити часті штурми.
Росії необхідні снаряди та міни з Північної Кореї, але тепер це вже і самохідні артилерійські установки Koksan (“Коксан”).
Koksan — це терористична зброя, яка відрізняється низькою точністю і призначена для ударів по площах. Я підозрюю, що Росії необхідні ці артилерійські установки, щоб не використовувати КАБи й авіабомби по певних населених пунктах, де може дістати північнокорейська зброя. Єдина мета — терор цивільного населення. Інші способи застосування саме цієї артилерійської установки важко знайти, бо вона є досить неефективною проти техніки, яка може рухатися.
Новини рубріки
США ввели нові санкції проти російського банківського сектора — деталі
22 листопада 2024 р. 00:14
У Росії різко дорожчають продукти — подробиці (ВІДЕО)
21 листопада 2024 р. 23:47