На застосування ATACMS в України є два місяці — доводи Дикого

21 листопада 2024 р. 20:38

21 листопада 2024 р. 20:38


Після отримання дозволу від партнерів на застосування західної далекобійної зброї проти законних цілей на території Російської Федерації Україна має для цього термін у два місяці. Таку думку сьогодні, 21 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.

Він вважає, що значне зволікання західних партерів у вирішенні таких ударів призвело до того, що низку важливих цілей росіяни встигли передислокувати або зміцнити достатньою мірою.

“Росіяни ж теж знали, що ми вмовляємо [президента США] Байдена зняти заборону на далекобійні удари вглиб РФ. І вони виходили з того, що ми в якийсь момент зможемо його вмовити. І вони спробували якось до цього приготуватися. Наприклад, прибрали літаки із зони досяжності ракет ATACMS (“Атакмс”). Але все-таки потрібен хоча б один аеродром “підскоку”, від якого можна долетіти до фронту так, щоб ще хоч чимось на фронті попрацювати. На тому аеродромі, який вони залишили в зоні ураження ATACMS, вони зробили серйозні, дуже укріплені ангари для своїх літаків”, — зауважив Дикий.

Проте в українських військових є досить великий перелік законних цілей на території РФ.

“Крім військово-космічних сил РФ, є ще ГРАУ (Головне ракетно-артилерійське управління міністерства оборони РФ, — ред.). Його арсенали не перемістиш. Якщо говорити цивільною термінологією — це гуртовий склад. На такому складі запас боєприпасів щонайменше для дивізії, а як правило, для армії. З арсеналу в ГРАУ боєприпаси розвозять у полкові, батальйонні та інші склади. Такий величезний склад ніяк не сховаєш. Для них мала бути своя протиповітряна оборона, яка ці арсенали прикриє. Але ми бачили “ефективність” російської ППО проти ATACMS. За весь цей час вони змогли збити один або два екземпляри [ракет] із далеко не одного десятка, які по них прилітали. Так, вони можуть “перехопити” наші ракети самим складом, ракети дійсно припиняють при цьому існування, вони вибухають. Тільки разом із ними вибухає склад”, — сказав експерт.

Також на території РФ є цілі й для франко-британської крилатої ракети Storm Shadow/SCALP (“Шторм шедоу”, “Скальп”). Дикий прокоментував удар, завданий 20 листопада по командному пункту угруповання військ “Север”, для якого, ймовірно, використовувалися ракети Storm Shadow.

“Storm Shadow розроблялася як протибункерна ракета. Вона має дві величезні переваги. Вона дуже добре обходить ППО. Поки що жодна Storm Shadow не збита. Друге — це протибункерна функція. Командний пункт усього цього угруповання, яке воює проти нас на Курщині, вподобали російські генерали та їхні північнокорейські колеги. Ми поки що точно не знаємо поіменного списку, скільки генералів і полковників цим ударом поклали, але, судячи з усього, йдеться про весь штаб цього угруповання. Це та мета, заради якої є сенс витратити навіть дуже дефіцитні Storm Shadow”, — акцентував він.

Дикий вважає, що новообраний президент США Дональд Трамп скасує дозвіл Байдена на застосування західної далекобійної зброї Україною.

“Найімовірніше, щойно в Білий дім зайде Трамп, дозвіл буде скасовано. Тому в нас є коридор можливостей у два місяці, є якась кількість ATACMS і якась кількість Storm Shadow/SCALP, які вже передали союзники. Тепер із цих не дуже численних західних ракет ми витиснемо максимум”, — додав гість ефіру.

Нагадаємо, 20 листопада в Головному управлінні розвідки Міноборони України (ГУР МОУ) повідомили про ураження командного пункту угруповання військ “Північ” у місті Губкін Бєлгородської області Росії.

На застосування ATACMS в України є два місяці — доводи Дикого

Джерело: uatv.ua (Світ)