У Росії різко дорожчають продукти — подробиці (ВІДЕО)

21 листопада 2024 р. 23:47

21 листопада 2024 р. 23:47


Вершкове масло, молоко, і навіть картопля для росіян перетворюються на делікатес. Ціни на ці та інші продукти зростають щодня, скаржаться громадяни федерації. Офіційній статистиці, за якою інфляція становить майже 8,5%, не вірять, повідомляє FREEДОМ

Ціни на продукти у Росії злетіли протягом року на 50%, але в деякі товари навіть у 100%.

“Це просто жах! 59 коштувала упаковка, зараз — 95”, — каже житель Санкт-Петербурга та демонструє упаковку гречаної крупи.

За оцінкою Центробанку, річна інфляція становить лише 8,4%. Російські блогери, які випускають регулярні огляди цін у магазинах, офіційній статистиці не вірять.

“Загони на балконі, зробили соломку підстелили, скоро скотинку самі вирощуватимемо. А що ви хотіли? 2000 рублів кілограм яловичини. М’ясо — це будівельний білок, який ми повинні купувати та їсти”, — обурюється житель Санкт-Петербурга Сергій.

Базові продукти вже недоступні для багатьох жителів Росії.

“Ціни на масло злетіли на 30-100%. Я стою в шоку від цього, і біля мене стоїть дідусь старенький, який тримає в руках батон і сметану, і теж, мабуть, шокований цими цінами”, — каже росіянка.

Люди змушені обмежувати себе в їжі або шукати дешевші продукти, нерідко нижчої якості, діляться в соцмережах громадяни РФ.

“І ми зараз дуже багато, не знаю, скільки там — 40% або 80%, за межею бідності. Я не знаю, з такими цінами, мені здається, 90% за межею бідності, не маючи можливості купити те, що люди хочуть”, — вважає росіянка.

Після стрімкого стрибка цін колишніми цифри на цінниках не стануть, прогнозують економісти. Експерти також вважають, що наступного року ситуація ще більше погіршиться через підвищення тарифів ЖКГ та послаблення рубля.

“Рубль тільки знецінюватиметься, а, відповідно, це означатиме, що зростання цін буде не лише за імпортом, а й російської продукції. Ви почніть читати статті, присвячені зростанню цін на вершкове масло. Там же весь час прослизає, що не лише проблеми з надоями та чимось ще, проблема в тому, що при виробництві масла використовується багато імпортних матеріалів та компонентів. Все це дорожчає, коли знецінюється рубль. І те, що формально ви вважаєте російським, коли кажуть: “Я патріот, я купую тільки російське”, але там дуже багато імпортного, і все це дорожчає, коли рубль девальвує”, — пояснив доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсіц.

Також російські блогери зазначають, що з полиць магазинів почали зникати багато товарів, асортимент біднішає. Водночас офіційний курс долара вже подолав позначку в 100 рублів.

У Росії різко дорожчають продукти — подробиці (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua