Ядерний шантаж і захист Керченського мосту: як на нові далекобійні можливості України реагує Росія (ВІДЕО)

22 листопада 2024 р. 00:14

22 листопада 2024 р. 00:14


Російські окупанти вирішили посилити захист Керченського (Кримського) мосту. Перекидають системи протиповітряної оборони (ППО) з Євпаторії. Про це у своєму Telegram-каналі повідомляє український партизанський рух “Атеш”. Усе це на тлі новин про дозвіл США завдавати ударів далекобійною зброєю по військових цілях на території Росії, інформує FREEДОМ .

Під час розвідки Євпаторійського району з’ясувалося, що російські окупанти перекидають військову техніку, а також системи ППО в район Керчі для додаткового прикриття Керченського мосту.

“Це залишило авіаремонтний завод і прилеглий аеродром практично без охорони і техніки. На території заводу залишилися тільки фюзеляжі літаків і стара зенітна установка ЗУ-23-2, яка, ймовірно, призначена для боротьби з дронами. Раніше на цій території окупанти розміщували армійську авіацію, яку пізніше розосередили на інших військових аеродромах після успішних ударів Сил оборони України”, — з повідомлення “Атеш”.

Про те, що в України є значні далекобійні можливості, заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції з прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен.

“Що стосується далекобійності: ми працюємо над тим, щоб усі країни підтримали далекобійність. Думаю, після заяв про ядерну зброю і Німеччині вже час підтримати відповідні рішення. Тепер, коли є відповідні рішення не тільки в медіа, але й від відповідних країн, дуже важливо до цих рішень додати кількість можливостей, якими ми можемо скоротити військовий потенціал Росії”, — заявив глава держави.

Експерти не виключають, що застосування Силами оборони України далекобійної зброї може сприяти не тільки зниженню інтенсивності боїв на фронті, але й стати предметом ймовірних переговорів із країною-агресором.

“Було ухвалено рішення про дозвіл Україні застосовувати американський тип ракет, поки що не надто глибоко по Росії, але на її території в Курській області. Не виключаю, що радіус дії цих ракет може бути збільшено. Це якраз і може стати предметом торгу з Росією”, — зазначає кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

У відповідь на рішення США дати дозвіл Україні на завдання ударів далекобійною зброєю по території Росії Путін підписав указ про зміну ядерної доктрини. Тепер підставою для нібито нанесення Росією ядерного удару може стати агресія з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної. Експерти впевнені, Путін використовувати ядерну зброю не стане.

“Мені здається, навряд чи Росія застосує ядерне озброєння, навіть тактичного характеру, тому що це означатиме абсолютно інший формат війни, і там точно не буде тільки одна Україна. Думаю, що якщо подивитися на умови, про які йдеться: не можна проводити навчання біля кордонів Росії, не можна навіть запускати безпілотники тощо ані в простір Росії, ані в простір Білорусі, то це може стати причиною ядерного удару. Але знову-таки, Україна продовжує операцію в Курській області, і ми бачимо, що Росія жодним чином не реагує, а отже, можна припустити, що все це — блеф”, — наголошує Станіслав Желіховський.

У Пентагоні також заявили, що поки не бачать ознак, що Росія готується завдати удару по Україні ядерною зброєю.

“Ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю на території України. І ми не побачили жодних змін, які потрібно було б внести в нашу власну ядерну політику”, — заявила заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх.

На думку аналітиків, зміна ядерної доктрини — чергова спроба Москви вдатися до ядерного шантажу, яку вона неодноразово здійснювала від початку повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.

Нагадаємо, в Повітряних силах ЗСУ повідомили , що російські війська під час ранкового обстрілу України 21 листопада вперше застосували міжконтинентальну балістичну ракету.

Ядерний шантаж і захист Керченського мосту: як на нові далекобійні можливості України реагує Росія (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua