вологість:
тиск:
вітер:
США переглядають ядерну стратегію через зростання потенціалу Китаю і Росії, – Пентагон
- Пентагон США переглядає стратегію ядерного стримування через зростання ядерного потенціалу Китаю і Росії та можливу відсутність міжнародних угод про контроль над озброєннями після 2024 року.
- Оновлена стратегія включає модернізацію гравітаційної бомби B61-13, підвищення готовності підводних човнів класу Ohio, стримування кількох ядерних суперників одночасно, інтеграцію неядерних можливостей та розширені консультації з союзниками.
- За словами Джонсона, поточна програма ядерної модернізації може бути недостатньою для майбутніх викликів, тому США продовжують коригувати стратегію для забезпечення безпеки.
У Міноборони США почали перегляд підходів до ядерного стримування. Це зумовлено посиленням потенціалу Китаю і Росії.
Повідомляє 24 Канал з посиланням на офіційний сайт Пентагону . Згідно з інформацією пресслужби, 15 листопада Міністерство оборони представило Конгресу оновлену доповідь про стратегію використання ядерної зброї, яка відома як "Доповідь 491".
Дивіться також 90 секунд до апокаліпсиса: як зростали та змінювалися ядерні арсенали Росії та США
Чому США вирішили переглянути стратегію ядерного стримування
Заступник помічника міністра оборони США з питань ядерної політики Річард К. Джонсон повідомив, що Америка переглядає свою стратегію ядерного стримування на тлі зростаючого ядерного потенціалу Китаю та Росії, а також через можливу відсутність міжнародних угод щодо контролю над озброєннями після лютого 2024 року.
В сучасному світі США стикаються з численними ядерними суперниками, які активно модернізують свої арсенали і відводять ядерній зброї важливе місце в стратегіях національної безпеки,
– зазначив він.
За його словами, оновлена стратегія передбачає кілька важливих змін у порівнянні з Оглядом ядерної політики 2022 року.
Як США можуть зміцнити ядерне стримування
Міністерство оборони США разом з Національним управлінням з ядерної безпеки вживає заходів для посилення ядерного стримування.
Серед основних ініціатив:
- модернізація гравітаційної бомби B61-13, яка стане покращеною версією попередньої моделі та проводитиметься Національним управлінням ядерної безпеки Міністерства енергетики;
- підвищення готовності підводних човнів класу Ohio оснащених ядерною зброєю.
За даними проесслужби, 15 листопада Міністерство оборони США представило Конгресу оновлену доповідь щодо стратегії застосування ядерної зброї, відому як "Доповідь 491". У документі відображено зміни, спрямовані на протидію зростаючим загрозам, зокрема, на збільшення та диверсифікацію ядерних арсеналів потенційних противників.
Основні пункти нової стратегії, за даними Пентагону:
- стримування кількох ядерних суперників одночасно;
- інтеграція неядерних можливостей підтримки ядерного стримування;
- управління ескалацією у відповідь на обмежені ядерні або висококонсеквенційні неядерні напади;
- розширені консультації з союзниками та партнерами для зміцнення колективної безпеки.
Доповідь підкреслює, що стримування не є універсальним рішенням. Для зниження стратегічних загроз необхідно також звертати увагу на контроль над озброєннями, зниження ризиків та запобігання ядерному розповсюдженню.
За словами Джонсона, хоча поточна програма ядерної модернізації є масштабною, її може виявитися недостатньо для реагування на майбутні виклики. США продовжують коригувати свою стратегію, щоб гарантувати безпеку та надійність ядерного стримування.
Джерело: 24tv.ua (Світ)Новини рубріки
У Польщі розшукують українця, якого підозрюють у співучасті в масовому вбивстві
22 листопада 2024 р. 19:34
"Путіна це дуже роздратувало": політик зі США назвав причину маразматичного виступу диктатора
22 листопада 2024 р. 19:34
Чи скасує Трамп рішення Байдена і якою буде військова допомога США для України у 2025 році — думки
22 листопада 2024 р. 19:13