вологість:
тиск:
вітер:
Посилення ядерних загроз підтверджує, що Путін не може домогтися цілей у війні іншою зброєю, — Леонов
Ядерна зброя — єдиний важіль тиску на Захід, який залишився у російського диктатора Володимира Путіна. Таку думку сьогодні, 22 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.
“Крім залякування ядерною загрозою у Путіна більше не залишилося важелів тиску на Захід. Але ми бачимо, що цей блеф, погрози не дуже працюють: і Великобританія, і США вже заявили про те, що не піддадуться на шантаж і продовжуватимуть підтримку України”, — сказав Леонов.
Удар по Дніпру 21 листопада новою балістичною ракетою середньої дальності, яку Путін у своєму зверненні назвав “Орешник”, також пов’язаний з ядерною риторикою Кремля. Тому що, за запевненням Путіна, ця ракета може нести і ядерні боєголовки.
“Цікавий момент. Після завдання удару по Дніпру Путін мовчав майже 12 годин. Багато спостерігачів зазначили, що він чекав, що йому зателефонують [представники Заходу]. Цього не сталося, і тому відбулося звернення Путіна, в якому він знову погрожував Заходу”, — зазначив експерт.
Леонов нагадав, що в Кремлі погрожували Заходу і до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, коли Путін висунув ультиматум НАТО повернутися на кордони 1997 року. Потім були погрози вдарити ядерною зброєю, якщо проти Росії ведуть економічні санкції. Потім були погрози вдарити по країнах, які допомагають Україні зброєю і через які цю зброю постачають.
“І нічого не сталося. Цих ударів як не було, так і немає. Саме зараз усі погрози Путіна поки що спрямовані проти України, але на Заході це теж оцінюють і розуміють ціну цим погрозам. І реакцією став дозвіл США, Великої Британії та Франції завдавати ударів їхніми ракетами вглиб РФ”, — нагадав він.
Крім того, днями на тлі цього загострення Вашингтон запровадив санкції проти російського “Газпромбанку”, через який Росія фінансувала в доларах і євро контракти з третіми країнами.
“Тобто кільце стискається. І важливо, щоб воно продовжувало стискатися. І у відповідь на ядерну загрозу можна ввести санкції проти “Росатома”. Це остання технологічна компанія РФ, проти якої не введено санкції. До речі, Дональд Трамп під час своєї передвиборчої риторики говорив, що готовий опустити ціни на нафту до 50 дол. за барель. А цей крок буде найстрашнішою санкцією проти російської економіки. Тому що собівартість російської нафти досить висока, і якщо ціни знизити до 50 дол. за барель, то російський бюджет залишиться взагалі без доходів для фінансування соціалки тощо”, — додав експерт.
Посилення ядерних загроз з боку Росії — це також і підтвердження її безсилля.
“Ці ядерні погрози свідчать про те, що в Росії зрозуміли, що вони не можуть домогтися своїх цілей у війні проти України. Вони просто не можуть перемогти. Це аксіома. Якщо ядерна держава погрожує неядерній державі ядерною зброєю, це означає, що конвенційною зброєю домогтися мети неможливо. І сам факт, що Росія змушена брати у Північної Кореї і снаряди, і зброю (тим паче не найкращої якості), свідчить про те, що у РФ дефіцит озброєння, попри те, що вони перевели економіку на військові рейки. І сама економічна ситуація в Росії вже настільки складна, що у Путіна немає можливості вести війну роками”, — резюмував Олександр Леонов.
Нагадаємо , російські окупанти вранці 21 листопада здійснили ракетний удар по місту Дніпро ракетами різних типів повітряного і наземного базування. Путін увечері того ж дня виступив із телезверненням до росіян і заявив, що Росія завдала удару по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності під назвою “Орешник”.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України зазначили , що для удару по Дніпру Росія використовувала балістичну ракету, ймовірно, зі складу ракетного комплексу “Кедр”.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Біля кордону Норвегії винищувачі перехопили російський літак-розвідник
23 листопада 2024 р. 00:04
Створення нових високотехнологічних озброєнь з нуля неможливе, — Коваленко про стан ВПК РФ
22 листопада 2024 р. 23:46