Нічні велопрогулянки китайської молоді викликали занепокоєння поліції

23 листопада 2024 р. 10:00

23 листопада 2024 р. 10:00


Коли більша частина світу спить, натовпи китайської молоді освітлюють шосе і дороги новим захопленням — поїздки на велосипедах вночі. Це явище, яке вже дістало назву «Армія нічних велосипедистів». Воно охопило китайські міста, об'єднуючи тисячі студентів університетів. Їх мета — пригода, згуртування та пошук регіональних делікатесів.

Все почалось з витівки чотирьох студентів коледжу з Чженчжоу, які вирішили проїхати на велосипедах 50 кілометрів до стародавнього міста Кайфенг, щоб спробувати знамениті тамтешні супові пельмені. Після того, як вони поділилися враженнями в соціальних мережах, поїздка швидко стала сенсацією. Це надихнуло тисячі інших студентів наслідувати їх приклад.

#河南 #郑州 #大学生夜骑 不让骑自行车,就走路徒步,不让走路就骑马,再不然就骑摩托车
有人 #骑马 驰骋在郑州!
北京黑色蝙蝠挎子骑行队抵达河南开封!一个摩托车队打着旗子,太酷炫了!
走路的学生,边走边喊:“请党放心,墙国有我”!哪壶不开提哪一壶,党都吓尿啦! https://t.co/TA6FEaorzw pic.twitter.com/lqbZaDADUh

В листопаді рух вибухнув популярністю. За одну ніч в ньому могли взяти участь до 100 000 студентів. Це призвело до заторів на головних автомагістралях невеликих міст, таких як Кайфенг і Сіань.

Поїздки велосипедом вночі — це спосіб боротьби молоді з економічним тиском та суспільними очікуваннями. Такі фактори, як застійні перспективи працевлаштування та млява економіка, створили те, що деякі експерти називають своєрідним «нездужанням» серед китайської молоді. Для багатьох студентів нічні прогулянки є можливістю відволіктися від стресів студентського життя й поспілкуватися з друзями та родиною.

Для нинішньої економіки Китаю характерні стрімке зростання безробіття одночасно з кризою робочої сили (законодавці наполягають на підвищенні пенсійного віку). Криза безробіття серед молоді спричинила явище, яке дістало назву ‘Rotten-Tail Kids’.

Сотні домовласників протестують проти недобудов у Китаї на тлі поліцейських репресій.

Лі Вей, соціолог з Університету Цінхуа говорить: «Спільні прогулянки на велосипеді доступні за ціною і дозволяють молоді, хоча б тимчасово, вирватись за межі кампусу й повсякденної рутини».

当局真的怕了!全国各地20万大学生奔赴郑州骑行,被禁后干脆步行开封!11月10日,河南郑州各路口都有警察把守,禁止非机动车上路,倔强学生们步行去开封。网友:“警察都挡不住,恐怕要开坦克了”,“疫情解封最初就是郑州富士康的年轻人突破封锁步行回家”... pic.twitter.com/FFUge6vYBS

Недорогі та гнучкі платформи спільного використання велосипедів, такі як HelloBike і Meituan, допомагають студентам долучатись до участі в таких поїздках. Кожна поїздка коштує лише кілька юанів.

Водночас велосипед є більш більш екологічним, ніж автомобіль чи мотоцикл.

Зростаюча популярність спільних поїздок стимулює розширення велосипедної інфраструктури і просуває екологічні варіанти пересування в міських районах. Ймовірно, це матиме позитивний вплив на екологічний стан Китаю в майбутньому.

Ще однією перевагою нічних поїздок на велосипеді є дружня атмосфера. Соціальні мережі її посилюють. На платформах Weibo та Douyin (китайський аналог TikTok) багато відео і фотографій цих велопробігів. Учасники діляться своїми враженнями, перемогами та історіями про місця, де вони роблять зупинки, щоб поїсти. Все це створює відчуття спільності.

Чен Ронг, культурний аналітик з Пекіна, вважає, що рух нічних велопробігів виходить за рамки прагнення до дешевих гострих відчуттів. «Це те, як сучасна молодь орієнтується в особистій і колективній ідентичності», — каже вона. Чен вважає, що «поїздки на велосипедах разом вночі створюють форму м'якого опору, виходять за межі того, що вважається безпечним або нормальним, при цьому вони залишаються в царині нешкідливих розваг».

Нічні велопрогулянки китайської молоді викликали занепокоєння поліції

Один користувач Weibo сказав: «Приємно бачити, що молоді люди по-своєму досліджують світ за межами кампусів».

Інша студентка розповіла, що «їздила зі своїм хлопцем на нічну прогулянку в Кайфенг». «Тепер дорожня поліція більше не дозволяє людям їздити в Кайфенг на велосипеді». «Там багато велосипедів припарковано на узбіччі дороги, тому студенти почали ходити пішки. Так добре бути молодим, це і є молодість!»

Стрімке зростання популярності нічних поїздок на велосипедах викликало занепокоєння місцевої влади, оскільки тисячі велосипедів заблокували дороги і заполонили маленькі міста. Затори на дорогах стали поширеним явищем, а прибуття великих груп велосипедистів перевантажило міські ресурси. Зокрема, Кайфенг, історичне місто, виявилось не готовим до такого стихійного туризму, що призвело до перенапруження транспортної системи і переповнення місцевих ресторанів.

Поліція центральної провінції Хенань запровадила обмеження руху на нічних велосипедних маршрутах, щоб впоратися з напливом велосипедистів у нічний час і зменшити ризики для всіх учасників дорожнього руху. Крім того, великі компанії, що надають послуги спільного користування велосипедами, запровадили обмеження на свої послуги. HelloBike, наприклад, запровадила заходи, щоб запобігти вивезенню велосипедів з певних зон. Так вони сподіваються утримати контроль та водночас запобігти надмірному навантаженню на міську інфраструктуру.

Університети та коледжі по всій країні також реагують. У Чженчжоу в деяких кампусах тепер вимагають, щоб студенти зверталися за дозволом покидати територію університету в нічний час.

Хоча ці заходи спрямовані на забезпечення безпеки, вони підсилюють напругу між прагненням молодих людей до свободи й суспільними очікуваннями щодо відповідальності та порядку.

Феномен нічної їзди на велосипеді є свідченням того, що китайська молодь шукає форми звільнення від обмежень, зазначених в державних правилах. В інтерв'ю студенти розповіли, що вважають свободу і зв'язок, які дають їм ці нічні пригоди, «непереборними», після трьох років суворих обмежень, які спричинила пандемія.

Професор Чжан Мін, фахівець з міського планування, каже, що нічні поїздки відображають складні виклики, з якими стикається сучасна молодь. «Швидка урбанізація та розвиток китайських міст не задовольняють прагнення молодих людей до свободи та досліджень».  «Нічні велосипедисти знаходять способи створити свій власний простір, навіть якщо це означає ризикувати або порушувати норми».

Нічні велопрогулянки китайської молоді викликали занепокоєння поліції

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua