Мобілізаційний резерв РФ залишився лише у великих містах — аналіз експерта з нацбезпеки

23 листопада 2024 р. 10:33

23 листопада 2024 р. 10:33


Мобілізаційний резерв у Росії, хоч і залишається значним у кількісному вираженні, його якість та доступність — під питанням. Таку оцінку дав генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун в ефірі FREEДОМ .

Він нагадав, що, за даними на 2022 рік, мобілізаційний резерв Росії оцінювався приблизно у 8 млн осіб. Однак, попри теоретично доступні людські ресурси, Москва відчувала серйозні труднощі з їх використанням через проблеми із забезпеченням, командуванням, логістикою.

“Вони [росіяни] реально могли за великого бажання загальної мобілізації виставити 8 млн [солдат]. Проблема була у чому? У що їх взути, одягти, хто ними мав командувати, як їх озброїти і взагалі куди це все подіти”, — коментує гість ефіру.

Російська влада пішла шляхом мобілізації жителів депресивних регіонів, соціально вразливих верств населення та осіб, які мають проблеми із законом, нагадує Ягун. І, власне, вже вичерпала цей резерв.

“І поступово вони дійшли того, що той резерв мобілізаційний був вичерпаний. Залишився лише у великих містах, таких як Москва, Санкт-Петербург, якісь великі промислові центри”, — констатував експерт із нацбезпеки.

Саме в них зосереджені люди, які мають велике значення для російської економіки, яка, як наголошує Ягун, зазнає значних труднощів через брак кадрів.

“Якщо ми не братимемо повну інформацію, а лише деякі сегменти, то вони просто жахливі для Путіна та його команди. Наприклад, лише якщо взяти російську залізницю, за її даними, не вистачає 2,5 тис. машиністів та помічників машиністів. Потяги, особливо товарні, не приходять вчасно, і різниця складає вже більше місяця — два місяці це вже більш-менш норма. Тому уявіть собі, яка ситуація в інших галузях промисловості. Це серйозна проблема, про яку вони мовчать”, — наголосив він.

Крім того, як зазначає експерт із нацбезпеки, жителі великих міст найбільш чутливі до соціальних потрясінь і можуть вийти на вулиці, протестуючи проти мобілізації. Тому Путіну доводиться вдаватися до допомоги північнокорейського диктатора Кіма. Є ще кілька країн, які можуть поставити Москві свої контингенти для війни проти України. Але, як наголошує Ягун, це пов’язано з великими ризиками для РФ.

“Це країни Африки, Сирія залишається, є інформація про те, що вони працюють з Афганістаном… Вони просто не розуміють, яку скриньку Пандори можуть відкрити. Залучаючи людей зовсім іншого менталітету та рівня цивілізаційних відносин, вони можуть затягнути, окрім якихось бойовиків, ще й серйозну терористичну небезпеку на свою територію. Уявляєте, яка суміш виходить? З’являються бойовики-джихадисти, “Талібан”, “Ісламська держава”, дуже багато бійців якої, до речі, шукає застосування”, — прокоментував Віктор Ягун.

Нагадаємо, раніше військовий аналітик Олексій Гетьман сказав в ефірі FREEДOM, що російська армія на фронті діє на межі своїх можливостей, її стратегія ґрунтується на вичерпуванні останніх резервів . Залучення північнокорейських військових та постійне переміщення сил між ділянками фронту свідчать про системну кризу людських ресурсів. Рано чи пізно цей резерв буде вичерпано.

Мобілізаційний резерв РФ залишився лише у великих містах — аналіз експерта з нацбезпеки

Джерело: uatv.ua (Світ)