Росія не може “просто так” використовувати ядерну зброю — буде відповідь, — Снєгирьов

23 листопада 2024 р. 16:23

23 листопада 2024 р. 16:23


Російська Федерація, попри риторику “ядерного шантажу”, має обмежену суб’єктність у застосуванні ядерної зброї, оскільки пов’язана міжнародними договорами та жорсткою позицією “ядерного клубу”. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Він звернув увагу на те, що Сполучені Штати Америки були попереджені російською стороною про запуск балістичної ракети середньої дальності (БРСД) по Україні, що свідчить про те, що РФ дотримується ратифікованих нею договорів зі США.

“Російська Федерація попередила Сполучені Штати про пуск балістичної ракети середньої дальності, відповідно до ратифікованих РФ договорів. Є процедура, яка передбачає попередження про пуски міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) і БРСД, щоб звести до мінімуму можливість так званого “зустрічного удару” з боку США. Всупереч всім войовничі заяви російської сторони про те, що пуск БРСД — це попередження країнам Заходу, РФ все ж таки дотримується норм міжнародного права, і прекрасно розуміє можливості США в завдаванні удару у відповідь в іншому випадку”, — зазначив аналітик.

Снєгирьов також наголосив, що Російська Федерація має обмежену суб’єктність в аспекті нанесення ядерного удару по Україні, оскільки, окрім жорсткої реакції Заходу, також почула у відповідь попередження про неприпустимість такого варіанту та навіть риторики з боку Китаю й Індії, які є стратегічними та політичними партнерами Росії.

“Російська Федерація не суб’єктна в питаннях ураження території України з використанням ядерної зброї. Нагадаю, у 2022 році РФ активно мусувала у ЗМІ, зокрема й західних, можливість нанесення по території України удару з використанням тактичної ядерної зброї. У відповідь прозвучала жорстка оцінка подібних заяв з боку Китаю та Індії та, відповідно, риторика РФ різко змінилася. Причому заяви офіційного Пекіна свідчили про те, що завдання удару по Україні є неприйнятним в умовах глобального світу, а й використання ядерної риторики з боку Російської Федерації є неприйнятним також”, — сказав він.

Аналітик вважає, що запущена БРСД, попри заяви Путіна, не є “новітньою” російською розробкою, а являє собою модифікацію твердопаливної балістичної ракети Р-30 “Булава”.

“За даними CNN, на місці падіння виявлено уламки ракети, які розроблялися з часів Радянського Союзу. Йдеться про “Булаву”, яка була прийнята на озброєння армією РФ у 2012 році. Тому говорити про інноваційні рішення принаймні передчасно, дочекаємося підсумків вивчення уламків безпосередньо з боку фахівців. Наразі ми можемо говорити про те, що проєкт РС-26 “Рубеж”, вочевидь, існує тільки на папері в технічній документації. Один пуск цієї експериментальної ракети відбувся ще у 2011 році. З’являлися інформації про те, що “Рубіж” має стати на бойове чергування у 2017 році, але у 2018 році йшлося про те, що цю програму заморожено. Повідомлялося, що РФ віддає перевагу програмі “Іскандер-М”, — зазначив Снєгирьов.

Нагадаємо, експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають , що застосування балістичної ракети ракетного комплексу “Кедр” не збільшує ризик застосування РФ ядерної зброї.

Росія не може “просто так” використовувати ядерну зброю — буде відповідь, — Снєгирьов

Джерело: uatv.ua (Світ)