У Греції невідомі напали на акцію пам'яті жертв Голодомору

24 листопада 2024 р. 10:04

24 листопада 2024 р. 10:04


У грецькому місті Мандра група людей із комуністичною символікою напала на представників української громади. Зіткнення сталося біля пам'ятника Тарасу Шевченку, в той момент, коли українці прийшли до монумента, щоб вшанувати пам'ять жертв геноциду - голодомору 1932-1933 років, влаштованого комуністичним режимом. Відповідну заяву опублікували на офіційній сторінці українського посольства. Також про це пишуть HuffPost і газета Thriasio .

Зазначається, що акція пам'яті на цьому місці відбувається щорічно на знак грецько-української дружби.

Цього разу в сусідньому сквері на зібралися члени Комуністичної партії Греції. Вони вигукували антиукраїнські гасла та називали українців фашистами.

У певний момент між комуністами та представниками української громади виникла сутичка. Поліція застосувала сльозогінний газ.

Під час нападу постраждав український дипломат.

Священик УГКЦ Ігор Посоленик із посиланням на учасників акції розповів , що на захід до пам'ятника Шевченку прибули діти та дорослі з українських церковних, освітніх і культурних організацій. За його словами, комуністи поводилися вкрай агресивно.

Цей випадок став шоком для громади, особливо з огляду на те, що напад стався на заході, який мав підкреслити важливість пам'яті про трагедії минулого, - зазначив отець Ігор.

Зазначимо, у своїй заяві КПГ назвала вшанування пам'яті жертв Голодомору неісторичним антикомуністичним гулянням, звинувативши муніципальну владу громади Мандра-Іділлія в організації акції пам'яті.

У КПГ також заявили, що вони проти "втягування країни в імперіалістичну війну", маючи на увазі вторгнення Росії в Україну, і проти "фальсифікації історії", а також закликали владу "займатися реальними проблемами місцевих жителів".

Посольство України висловило протест з приводу агресивних дій і провокацій щодо учасників акції української громади, зазначивши, що нападниками були члени Комуністичної партії Греції.

Посольство рішуче засуджує ганебний зрив пам'ятного заходу, що має глибоку історичну та емоційну значущість для українського народу. Ця провокація, кульмінацією якої стали фізичні напади - включно з нападом на українського дипломата, який зазнав тілесних ушкоджень, - є абсолютно неприйнятною і становить кричуще порушення міжнародних норм, що захищають дипломатичний персонал, - ідеться в заяві.

Посольство закликало Грецію забезпечити належне розслідування інциденту.

Голодомор 1932-1933 років - це штучний масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв. Тоді від голоду померли 7 мільйонів людей. В Україні та світі Голодомор сприймається як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР.

У 2006 році Україна визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

У 2016 році Верховна Рада звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

До початку повномасштабної війни в Україні низка держав уже визнали Голодомор геноцидом українців, включно з Австралією, Грузією, Еквадором, Естонією, Канадою, Колумбією, Латвією, Литвою, Мексикою, Парагваєм, Перу, Польщею, США, Угорщиною, Португалією, а також Ватиканом.

У 2022-2023 роках процес визнання Голодомору геноцидом активізувався - це визнали Чехія, Бельгія, Молдова, Ірландія, Німеччина, Болгарія, Ісландія, Франція, Словенія, Велика Британія, Люксембург, Хорватія, Італія, 34 штати США, а також Європарламент і ПАРЄ.

У Греції невідомі напали на акцію пам'яті жертв Голодомору

Джерело: socportal.info (Світ)