40 дол. за барель: як Трамп знижуватиме світові ціни на нафту, розповів Пендзин

24 листопада 2024 р. 17:17

24 листопада 2024 р. 17:17


Однією з програмних заяв Дональда Трампа, який переміг на президентських виборах у США, було підвищення доступності енергоносіїв. Для цього він декларував зняття всіх обмежень на видобуток нафти в США, щоб знизити ціни на нафту до 40 доларів за барель. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Америка дуже автомобілізована. І американський виборець, як правило, голосує на президентських виборах, виходячи з вартості бензину на заправках. Так він оцінює ефективність діяльності адміністрації чинного президента. І щоб максимально йти назустріч американському виборцю, Трамп проголосив ідею зі зняттям обмежень на видобуток нафти”, — пояснив Пендзин.

США мають досить великі стратегічні запаси нафти, завдяки яким можуть вплинути на світовий ринок нафти. Крім того, поруч у Південній Америці — Венесуела, а це великий виробник нафти, який також сильно впливає на ринок.

Пендзин зазначив, що обвалити ціни на нафту на світовому ринку можна тільки одним шляхом — різко збільшивши обсяг пропозиції. А збільшити обсяг пропозиції можна, знявши обмеження на видобуток. І у США є ресурсні та технологічні можливості це зробити.

“Ринки, як правило, дуже чутливі й емоційно реагують на будь-які подібні заяви. Ви ще можете нічого не почати виробляти, як ціна вже обвалиться просто тому, що ви десь у розмові випадково про це сказали. Нагадаю, як один із високопосадовців Саудівської Аравії сказав: якщо буде така політика ОПЕК (Організація країн — експортерів нафти), то вони повністю відійдуть від самообмеження щодобового видобутку і почнуть активно виробляти нафту на ринок незалежно від квот. І ось ця заява без фактичних змін в обсягах виробництва обвалила ціни на світових ринках на 3 долари за барель”, — навів приклад він.

Зниження вартості нафти до 40 доларів за барель вдарить насамперед по бюджету Російської Федерації, оскільки у російської нафти висока собівартість видобутку.

“У США, Саудівської Аравії середня собівартість видобутку становить приблизно 20-25 доларів, до 30 доларів за барель. А в Росії — 35-37, під 40 доларів. І якщо ціна на нафту опуститься до 40 або навіть до 35 доларів за барель, то саудівці й американці все одно матимуть невеликий, але прибуток. Росіяни ж працюватимуть собі у збиток”, — наголосив Пендзин.

Продаж нафти приносить російському бюджету 30% доходів. А що таке енергетична галузь, яка працює у збиток, уже всім видно на прикладі найбільшої російської корпорації з видобутку газу РАТ “Газпром”.

“Газпром” був мало не національним надбанням РФ. А сьогодні корпорація розпродає нерухомість по Москві, щоб покрити борги. “Газпром” різко скорочує видобуток на своїх родовищах, масово звільняє людей. А нагадаю, що у світлі минулі часи заробітна плата прибиральниці в центральному офісі РАТ “Газпром” була порівнянна із заробітною платою і топменеджера московського банку. Які конкурси проводилися, щоб обійняти ці посади. А зараз — масові звільнення. Ось вам яскравий приклад, що відбувається з дуже багатими компаніями, які викидаються з їхніх традиційних ринків. Тому що “Газпром” своєю власною маркетинговою політикою викинув себе з європейського ринку. Методи відходу з ринків різні, але результат один і той самий — закриття вакансій, зменшення доходів і, врешті-решт, банкрутство”, — резюмував економіст.

Нагадаємо , в Росії 118 великим компаніям дозволили не розголошувати інформацію про свої доходи та збитки. Більшість перебуває під санкціями США та Європейського Союзу. Останнім доповненням до списку є “Сургутнафтогаз”, “Новатек” і його проєкти — “Ямал СПГ” і “Арктик СПГ 2”.

40 дол. за барель: як Трамп знижуватиме світові ціни на нафту, розповів Пендзин

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua