вологість:
тиск:
вітер:
Батогом і пряником: про нові способи залучення росіян на “СВО” розповів правозахисник
Щоб заманити росіян в окопи, Кремль вирішив списувати їм борги за кредитами. Відповідний закон раніше екстрено схвалила Держдума РФ. Загалом росіяни заборгували банкам понад 40 трлн рублів. Поки закон не набув чинності, влада використовує інші способи заманювання нового “гарматного м’яса” на фронт. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів глава берлінського відділення правозахисної організації “Русь сидящая” Юрій Боровський.
Так, у РФ для учасників “СВО” вже застосовується практика кредитних канікул. Згідно з інформацією російського незалежного видання “Медіазона”, з липня до вересня російські банки оформили 54,2 тис. нових кредитних канікул — це вдвічі більше, ніж за такий самий період минулого року. Такі канікули оформляють переважно нові учасники “СВО”. За даними “Медіазони”, щомісяця підписують контракти з Міноборони РФ 20-25 тис. росіян.
“Це велика кількість. Тобто пряник у вигляді кредитних послаблень, як ми бачимо, дійсно діє. Поки війна розширюється, розширюються і пряник, і батіг. Тобто на одні групи осіб діють шляхом тиску, а на інші — шляхом заохочення, щоб вони добровільно підписували контракти і відправлялися на війну”, — сказав Боровський.
Російські пропагандисти і високі чиновники продовжують брехати населенню про масовість охочих брати участь у “СВО”. Але якби це було правдою, то державі не довелося б розширювати “пряники” у вигляді підвищення разових виплат за підписання контрактів, списування кредитних боргів тощо.
“На тлі нових заходів, які застосовуються для залучення людей на фронт, ми бачимо зростання дезертирства, “відмовників”. Тобто нові контрактники та мобілізовані — це люди не мотивовані, вони не хочуть воювати”, — додав Боровський.
Щоб зупинити зростання “відмовників” і дезертирства, російською армією на фронті широко застосовуються закордонні загони. Також у кожному військовому підрозділі для таких осіб є штрафні ями, застосовуються тортури та інші методи впливу.
“Було досить багато інформації про штрафні ями. Це буквально яма, в якій утримують військових, які провинилися. Це все знаходиться в “сірій зоні” на окупованій українській території, тому повноцінно дізнатися про всі заходи впливу немає можливості”, — зазначив спікер.
Правозахисники можуть судити про те, що відбувається у військових частинах РФ, за розповідями російських полонених, дезертирів, за повідомленнями та відео в соцмережах.
“Але в тому, що командири застосовують такі методи впливу, сумнівів немає. Просто хоча б тому, що ми досить непогано знаємо російську тюремну специфіку, в якій дуже багато насильства. І в якій виключно від волі начальника, вертухая залежить доля ув’язнених. А російська армія перебуває під впливом, зокрема, тюремної системи. Тому що в армії зараз величезна кількість ув’язнених. Ось, 50 тис. солдатів у ПВК “Вагнер” і понад 100 тис. завербованих Міністерством оборони РФ, прийшли на війну з в’язниць. А разом із ними на фронт прийшли практики, поширені в російських в’язницях”, — підкреслив Боровський.
Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін підписав закон, який дозволить списувати учасникам “СВО” кредити до 10 млн рублів. Нововведення торкнеться тих росіян, хто укладе контракти після 1 грудня 2024 року.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
В Україну надійшла військова допомога від Литви
24 листопада 2024 р. 20:23
Російська економіка перебуває у стадії між реанімацією і кремацією, — Ус
24 листопада 2024 р. 20:23
На гібридні атаки Росії по країнах Заходу має бути відповідь, — Загородній
24 листопада 2024 р. 20:23