вологість:
тиск:
вітер:
Нові санкції обвалили рубль — огляд
Курс російської валюти опустився до найнижчої позначки з березня 2022 року. Нині він становить 102 рублі за долар. Найбільш вірогідними причинами експерти називають санкції щодо банківського сектора країни-агресора, повідомляє FREEДОМ .
У четвер, 21 листопада, США запровадили санкції проти фінансового сектора Росії. Аналітики називають їх одними з найістотніших від початку повномасштабної війни проти України. Під обмеження потрапила низка чиновників та фінансових установ, а також близько пів сотні міжнародних банків країни-агресора. Найбільший із них — “Газпромбанк”. Клієнти з Туреччини, Угорщини та Об’єднаних Арабських Еміратів вже заявили про припинення обслуговування його карток.
“Ці масштабні заходи ускладнять для Кремля можливість обходити американські санкції, фінансувати та оснащувати свої збройні сили… Ми продовжимо робити рішучі кроки проти будь-яких фінансових каналів, які Росія використовує для підтримки своєї незаконної та неспровокованої війни проти України”, — зазначила міністерка фінансів США Джанет Єллен.
Експерти констатують, що “Газпромбанк” до цього залишався одним із небагатьох фінансових інструментів, через які Кремль отримує іноземну валюту. Удар по ньому, крім іншого, може зашкодити й курсу рубля.
“Після ухвалення цих санкцій знову погіршуватиметься ситуація з курсом російського рубля, по-перше. По-друге, я думаю, що починаються дуже серйозні проблеми саме у тих банках, щодо яких застосовані санкції, тобто у фінансовому стані самих банків. Це, можливо, почне реакцію, що Центробанку Росії доведеться фінансувати, рефінансувати ці банки. І знову-таки це стане ще однією хвилею підриватиме курс російського рубля”, — прокоментував фінансово-економічний експерт Андрій Новак.
Фінансовий ринок Росії вже відчуває наслідки. Курс валюти країни-агресора опустився до найнижчої з березня 2022 року позначки — 102 рублі за долар за офіційним курсом ЦБ РФ.
За словами аналітиків, Кремль має не так багато інструментів впливу на курс, тому він може показати реальну картину економіки Росії.
“Є вплив влади та Центрального банку, який більш-менш професійно впливає на курс. Є ще адміністративний вплив: великі покупці або продавці валюти мають своїх емісарів, які коригують, скільки продавати валюти, скільки купувати. Це — втручання. Це веде до того, що курс спотворений. Але це лише тимчасові моменти. Все одно для економіки важлива фундаментальна тенденція. Її не можна зупинити адміністративними методами. Вона полягає в тому, що падіння валюти Росії неминуче і продовжуватиметься й надалі”, — констатував Олександр Савченко.
Ще 12 липня через санкції Московська міжнародна біржа та Національний розрахунковий депозитарій припинили операції у доларах та євро. Російський Центральний банк розраховує курси валют, спираючись на позабіржовий сектор. За словами експертів, це призводить до того, що їхні показники стали менш прозорими та більш нестабільними.
Нагадаємо раніше економіст, радник президента України у 2019-2024 роках Олег Устенко зазначив , що санкції, введені проти Російської Федерації, позбавляють її доступу до фінансових та технологічних ринків, а обмеження у торгівлі енергоносіями не дають у країну припливу конвертованої валюти. У економіки РФ немає чинників зростання.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Партія Качинського назвала свого кандидата у президенти Польщі
24 листопада 2024 р. 23:41
Україна зможе вийти не лише проти Росії, а й на ринок озброєння зі своїми ракетами, — експерт
24 листопада 2024 р. 23:29
Пастухи і барани: склад росармії на Куп’янському напрямку описав Федоренко
24 листопада 2024 р. 23:29