Кремль нервує через збільшення далекобійних можливостей України (ВІДЕО)

25 листопада 2024 р. 16:25

25 листопада 2024 р. 16:25


Слідом за Вашингтоном та Лондоном Париж дозволив Києву застосовувати ракети власного виробництва для ударів по військових об’єктах углиб Росії. Йдеться про SCALP — крилаті ракети повітряного базування з дальністю ураження цілі до 400 кілометрів, повідомляє FREEДОМ .

“Президент Макрон у травні минулого року висловив ідею про те, що відповідно до міжнародного права та логіки самооборони українці могли б використовувати ракети великої дальності для ураження цілей на російській території, звідки росіяни ведуть агресію проти України. Макрон сказав, що ми не повинні встановлювати й визначати “червоні лінії”, — сказав міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.

Ще одна країна, що володіє далекобійними ракетами, які допомогли б ЗСУ змінити хід подій на полі бою — Німеччина. Однак, незважаючи ні на заклики з Брюсселя, ні з вуст низки німецьких політиків, канцлер Олаф Шольц заявляє, що не готовий затвердити передачу TAURUS Києву.

“Президент України Володимир Зеленський справедливо наголосив, що Україна не може вічно чекати на ефективну допомогу у сфері озброєнь тільки тому, що в західній країні завжди відбуваються вибори, тоді як в Україні люди гинуть на війні щодня. Викликає тривогу, що Росія зараз посилює війну та свої ракетні атаки, що вже призводить до численних жертв серед цивільного населення”, — сказала президентка Європейського парламенту Роберта Метсола в інтерв’ю Funke Mediengruppe.

“Я дуже чітко пояснив, чому я не вважаю постачання крилатих ракет TAURUS, які ми використовуємо в Німеччині, правильним рішенням. Вони можуть бути використані… тільки якщо ви поділяєте відповідальність за кінцеву мету. Але це те, за що я не можу й не хочу брати на себе відповідальність”, — сказав канцлер Німеччини.

Після ударів по військових об’єктах углиб Росії західною зброєю в Кремлі занервували — російський диктатор Володимир Путін підняв ставки ще вище. Армія агресора застосувала по Дніпру нову балістичну ракету, яка може нести ядерний заряд, у Москві оголосили про затвердження нової ядерної доктрини, а кремлівський диктатор у відеозверненні напряму погрожував партнерам Києва ударами з повітря. Однак й цього разу Москва з більшою часткою ймовірності блефує, впевнені експерти.

“Найостанніше, чого хоче Росія, — це протистояти об’єднаному НАТО. Немає жодного сенсу атакувати члена НАТО, поки Сполучені Штати все ще прихильні до цього договору Альянсу. Ось чому найнебезпечнішим було б дати Путіну зрозуміти, що насправді цей договір може не спрацювати й що він може взятися за окремі країни самостійно, щоб стримати їх. Тому солідарність у Європі зі Сполученими Штатами чи без них, і обіцянка єдиної відповіді на будь-яку подібну атаку з боку Росії зараз життєво важливі”, — наголосив експерт аналітичного центру Chatham House Кір Джайлс.

Як зазначають аналітики, практичного сенсу у використанні стратегічної балістики немає. Запуск балістичної ракети по Дніпру — чергова гра Кремля м’язами. Крім того, як заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, ракета експериментальна, станом на жовтень, найімовірніше, було виготовлено лише два дослідні зразки.

Нагадаємо, Сполучені Штати дозволили Україні використовувати ракети ATACMS для ударів по військових цілях на території Росії.

Кремль нервує через збільшення далекобійних можливостей України (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua